Aktor wcielający się w postać Lorasa Tyrella odniósł się do krytyki piątego sezonu "Gry o tron", twierdząc, że nie należy go oceniać jako całości, kiedy do końca historii pozostały co najmniej dwa sezony.

Finn w udzielonym pod koniec lipca wywiadzie postanowił obronić zarówno twórców jak i sam serial oraz kierunek, w którym zmierza:

Wydaje mi się, że wiele osób lubi w kółko wałkować ten sam temat i narzekać tylko dla samego narzekania. Że po prostu lubią słyszeć swój własny głos i od razu przenoszą to również do Internetu. (…) A wystarczy na chwilę przestać i choć trochę się nad całą sprawą zastanowić. Serial jest naprawdę dobry, podobnie jak jego fabuła. Produkcja znajduje się w rękach ludzi, którzy naprawdę dbają o poszczególne postacie i świat, w którym rozgrywa się akcja. Nie zapominajmy, że to jeszcze nie koniec – czekają nas jeszcze dwa sezony, a może i więcej. Ludzie zbyt szybko próbują oceniać produkcję jako całość i wymieniać różne rzeczy, które według nich są prowadzone w niewłaściwy sposób. Pamiętajcie, że to tylko fikcja.

źródło: redcarpetnewstv.com