Fanowskie zdjęcia oraz wpis na Twitterze dają nam potwierdzenie, że twórcy "Gry o tron" po paru miesiącach (castingi rozpoczęły się w czerwcu) wybrali aktorkę do roli kolejnej czerwonej kapłanki.

Nowa czerwona kapłanka pojawi się w wątku Meereen i wcieli się w nią brytyjska aktorka Melanie Liburd, którą mogliśmy wcześniej oglądać w epizodycznych rolach w takich serialach jak “Strike Back”, “Dracula”, “Stalker” czy “CSI: Las Vegas”. Aktorka zamieściła na swoim Instagramie zdjęcie z potwierdzeniem, że wybiera się do Hiszpanii kręcić sceny do “Gry o tron”:

meli2

Jednocześnie hiszpańska strona Los Siente Reinos, śledząca na bieżąco postęp prac nad 6. sezonem w Hiszpanii, opublikowała zdjęcie przedstawiające aktorkę na planie:

redp

Wygląda więc na to, że roli nie dostała Tehmina Sunny, której przesłuchanie do roli wyciekło do Internetu, o czym pisaliśmy w tym newsie. Dla ciekawskich w poniższym zakrytym fragmencie prezentujemy opis jednej ze scen, które zostały wybrane dla nowej postaci – przy czym przypominamy, że niekoniecznie musi się ona pojawić w 6. sezonie – jako że ostatnio wcielający się w rolę Eurona Greyjoya Pilou Asbæk poinformował o scenach pisanych tylko na potrzeby przesłuchań do ról.

Opis wcześniej wspomnianej sceny, wykorzystanej podczas przesłuchań aktorów do roli:

[spoiler]Tyrion dziękuje kapłance za przebycie długiej drogi do Meereen i próbuje przekonać ją, aby pomogła mu uspokoić nastroje w mieście. Kinvara odpowiada, że nie trzeba ją prosić o pomoc, jako że sama przybyła wspomóc Daenerys, która – jak to określa – była „tą, która została obiecana i która odrodziła się w ogniu, aby odmienić świat”. W dalszej rozmowie Kinvara obiecuje powołać w mieście nowych kapłanów. Przypomina też Tyrionowi i Varysowi, że Daenerys została wybrana przez Pana Światła do poprowadzenia ludzi przeciwko nadciągającej wielkiej wojnie z mrokiem, na co Varys odpowiada, że podobnie było z inną czerwoną kapłanką i Stannisem, który doznał niegdyś porażki nad Czarnym Nurtem, a ostatnio wedle jego wiedzy poległ pod Winterfell. Pająk jest wyraźnie sceptyczny wobec fanatyzmu kapłanów R’hllora, lecz szybko zostaje zaskoczony przez Kivarę, która ze szczegółami opowiada o jego wykastrowaniu. Na koniec obwieszcza, że „wszyscy służymy tej samej królowej”, po czym wychodzi.[/spoiler]

źródła: twitter.com/mellyliburd
lossientereinos.com