Powoli ruszają prace nad odcinkiem pilotażowym.

Jak donosi Belfast Telegraph, ekipa pracująca nad pierwszym spin-offem na pewno będzie pracować tradycyjnie na terenie Irlandii Północnej oraz w studiu w Belfaście. To właśnie tam kręcono do tej pory większość scen rozgrywających się na przykład na Północy, w tym także na Murze. Z kolei w studiu w Belfaście kręcono większość scen rozgrywających się w zamkowych wnętrzach.

kami

Kamieniołom Magheramorne, w którym kręci się sceny rozgrywające się na Czarnym Zamku.

 

Natomiast bez wątpienia jeszcze ciekawsza jest nowa i “dziewicza” dla serialu druga lokacja — będą nią bowiem Wyspy Kanaryjskie, składające się z 7 głównych wysp: Teneryfy, Fuerteventury, Gran Canarii, Lanzarote, La Gomery, La Palmy, El Hierro i La Graciosy. Wyspy Kanaryjskie znane są jako “wyspy wiecznej wiosny” i ze względu na zróżnicowany krajobraz i piękne widoki z pewnością sprawdzą się jako plan filmowy.

Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością Teneryfa, nad którą góruje wysoki na ponad 3700 metrów wulkan Teide. Ze względu na jego położenie ta stosunkowo niewielka wyspa ma zróżnicowany klimat (południowa część wyspy jest gorąca i pustynna, północna — bogata w bujną roślinność), co stwarza szerokie pole do kręcenia nawet kilku wątków rozgrywających się w różnych częściach Westeros i Essos.

Teide, the highest mountain of Spain, on Tenerife on the Canary IslandsTeide, the highest mountain of Spain, on Tenerife on the Canary Islands

Północna Teneryfa i górujący nad nią Teide

 

Zdjęcia na Wyspach Kanaryjskich mają ruszyć już w kwietniu, a następnie produkcja wróci Belfastu. W galerii poniżej prezentujemy inne ujęcia z Wysp Kanaryjskich.

Jakie wątki według was mogłyby się tam rozgrywać?

źródło: belfasttelegraph.co.uk

Galeria