Na naszej stronie już kilkukrotnie zajmowaliśmy się tematem spin-offów do “Gry o tron”. Dotychczas mogliśmy powiedzieć jedynie, że powstają scenariusze, teraz temat posunął się do przodu.

Pierwszy ze spin-offów dostał zielone światło na nakręcenie pilota, czyli pierwszego odcinka serialu. Na jego podstawie osoby decyzyjne wybiorą, co robić dalej: mogą anulować projekt, zamówić kilka odcinków, zamówić cały sezon, a może tak, jak Amazon w przypadku serialu “Władca Pierścieni”, zamówić 5 sezonów. Czy zobaczymy tego pilota? Nie wiadomo, pilot “Gry o tron” nigdy nie ujrzał świata dziennego (z ciekawszych rzeczy miał cameo George’a R.R. Martina i scenę z królem Aerysem skazującym Starków na śmierć), z drugiej strony wiele pilotów nie potrzebuje ponownego nakręcenia i trafiają do serialu albo później wyciekają.

Zielone światło dostał spin-off autorstwa Jane Goldman. Jak donosiliśmy w październiku, ukończyła ona wtedy pisanie materiałów do projektu. Teraz dowiadujemy się o czym pisała. HBO wypuściło oficjalny opis tego serialu.

Mający miejsce tysiące lat przed wydarzeniami z “Gry o tron” serial stanowi zapis upadku świata ze złotej Ery Herosów w mrok. I wiemy tylko jedno: od przerażających tajemnic historii Westeros przez prawdziwe pochodzenie Białych Wędrowców i tajemnice Wschodu po legendarnych Starków… to nie jest historia, którą znamy.

Era Bohaterów rzadko pojawiała się w prognozach fanów, pewnie wywodzi się to z faktu, że wszelakie uzupełniające materiały Martina jak opowiadania dzieją się w czasach po Lądowaniu Aegona, a to co było wcześniej, jest traktowane raczej po macoszemu. Tutaj możecie się dowiedzieć, czym była Era Herosów. Jednakże niewątpliwie jest to ciekawy temat i pozostaje tylko trzymać kciuki za autorkę scenariusza (być może przyszłą showrunnerkę) i jej ekipę.

Źródło: ew.com

Wideo

OFICJALNIE: HBO zamówiło prequel "Gry o tron"