Michael Lombardo - dyrektor programowy HBO - potwierdził w najnowszym wywiadzie, że stacja nie planuje na chwilę obecną żadnego innego serialu osadzonego w świecie "Pieśni Lodu i Ognia".

Informacja od Lombardo pojawiła się tuż po innym, ważnym ogłoszeniu ze strony twórców – w którym informowali, że dwa ostatnie sezony “Gry o tron” mogą mieć mniejszą liczbę odcinków. Wielu fanów spekulowało i miało nadzieję, że HBO po zakończeniu produkcji “Gry o tron” mogłoby przygotować na przykład jednosezonowy prequel, przedstawiający rebelię Roberta Baratheona. Dyrektor programowy stacji rozwiał jednak te pogłoski:

Nie ma takich planów. Gdybyśmy mieli coś takiego zrobić, albo twórcy serialu, albo George R.R. Martin musieliby wyjść z silną sugestią na ten temat. Nie wiem, co w ogóle sądzić o czymś takim, skoro jeszcze nie było nam dane poznać zakończenia “Gry o tron”. Ten świat posiada wiele postaci, wokół których można zbudować oddzielne historie. Nie zostaną one jednak przeniesione na ekran, dopóki wspomniani panowie nie uznają, że tak należy zrobić.

Lombardo nadal pozostaje więc otwarty na sam pomysł, ale nie należy jednak spodziewać się szybkiej jego realizacji. Wygląda więc na to, że aby temat mógł się ruszyć, musiałby mieć silne poparcie ze strony autora książek i twórców serialu, i – nie oszukujmy się – musiałaby istnieć możliwość podpisania kolejnego lukratywnego kontraktu przez nich i HBO.

Roberts-Rebellion-1-810x514(Młody Robert Baratheon w walce z Rhaegarem, synem Szalonego Króla – autor: Mike Miller)

David Benioff i Dan Weiss na chwilę obecną nie chcą definitywnie stwierdzać, czy byliby chętni do stworzenia spin-offu, tłumacząc się, że całą ich energię twórczą pochłania obecnie “Gra o tron”:

Nie, nawet o tym nie dyskutujemy. Obecna praca przy planie jest zbyt zajmująca i wyczerpująca, by na poważnie planować potencjalne spin-offy czy cokolwiek innego.

Sam George R.R. Martin twierdził rok temu, że HBO planuje zrealizować 10 sezonów – teraz ta wizja została nieco zweryfikowana przez samą stację. Autor wyrażał się też przychylnie odnośnie potencjalnym filmów kinowych, mających zwieńczyć serial.

Jakie wydarzenia osadzone w świecie “Pieśni Lodu i Ognia” chcielibyście obejrzeć w formie serialu po zakończeniu “Gry o tron”?

źródło: ew.com