Producenci Gry o tron nie zamierzają tworzyć kolejnego serialu osadzonego w świecie "Pieśni lodu i ognia", jednak George R. R. Martin ma inne plany. Przedstawia swój pomysł na prequel.

Po zakończeniu 6. sezonu HBO ma wyprodukować przez dwa lata tylko 13 odcinków. Trudno uwierzyć, że stacja porzuca Siedem Królestw, tym bardziej, że sam Martin ma już koncepcję na kolejne przygody w świecie “Pieśni Lodu i Ognia”.

Nie brakuje materiałów – mówi pisarz. Każdy odcinek “Nagiego Miasta”, serialu, który oglądałem jako dziecko, kończył się słowami: “Jest osiem milionów historii w mieście. To była tylko jedna z nich” – a w Westeros też mamy osiem milionów historii… a jeszcze więcej w Essos i dalszych ziemiach. Cały świat pełen historii, które czekają na opowiedzenie… jeśli HBO rzeczywiście jest zainteresowane.

Martin jest także autorem “Rycerza siedmiu królestw”, osadzonego 90 lat przed wydarzeniami z “Gry…” zbioru opowiadań o młodym rycerzu Duncanie Wysokim i jego giermku Jaju, który później zostaje królem Aegonem V – i to ten materiał proponuje jako scenariusz kolejnych części:

Najbardziej naturalną kontynuacją będzie adaptacja moich historii o Dunku i Jaju.

dunk(© Books Image)

Martin wolałby jednak, żeby jego opowiadania zostały zekranizowane w inny sposób niż saga:

Każde z opowiadań można łatwo przerobić na dwugodzinny film dla telewizji: to najprawdopodobniej będzie idealny sposób przedstawienia ich, lepszy niż cotygodniowe odcinki serialu”. Dodaje też, że te historie są lżejsze niż “Gra o tron”,  bardziej przygodowe niż pełne intryg.

Warto wspomnieć jeszcze, że uniwersum “Gry o tron” posiada bardzo bogate tło historyczne i świetnym materiałem na serial mogłyby być także wcześniejsze wojny domowe, chociażby Taniec Smoków. Poza tym, George jest autorem wielu innych książek, chociażby osadzonego w Ameryce “Ostatniego rejsu Fevre Dream”, który także zasługiwałby na swoją adaptację. I choć trudno wyobrazić sobie serial na podstawie prozy Martina bez tak barwnych postaci jak Tyrion, Cersei czy Margaery, nadal zdziwienie budzą potwierdzone przez Martina pogłoski, że HBO nie planuje powracać do świata “Pieśni lodu i ognia”. Tym bardziej, że ogromne zainteresowanie fanów “Grą o tron” gwarantowałoby zyski kolejnej produkcji.

źródło: ew.com

Autor: Katarzyna Bielicka