Jak donosi Variety, HBO pracuje obecnie nad ekranizacją Opowieści z Siedmiu Królestw, cyklu opowiadań George’a R.R. Martina osadzonego w Westeros.

Bohaterami Opowieści z Siedmiu Królestw są Dunk i Jajo, którzy wędrują po Westeros na prawie sto lat przez akcją Pieśni Lodu i Ognia. Wiemy, że Dunk w przyszłości zostanie legendarnym dowódcą Gwardii Królewskiej, Ser Duncanem Wysokim a Jajo królem Aegon V. Opowieści z Siedmiu Królestw, tak jak główna saga pozostają od lat niedokończone – Martin napisał 3 z planowanych 12 i napisanie czwartego odkłada na czas po dokończeniu Wichrów zimy.

Jest to informacja dosyć niespodziewana, Martin omawiając możliwe spin-offy Gry o tron od dłuższego czasu wspominał, że o ile Opowieści z Siedmiu Królestw byłyby naturalnym kandydatem na sequel, o tyle wolałby je skończyć sam a nie pozwolić telewizji na skończenie ich za niego.

Według doniesień Variety, prace nad przeniesieniem Dunka i Jaja nie są jeszcze zaawansowane i projekt nie ma jeszcze nawet showrunnera. Jednakże warto zauważyć, że kluczowe dla powodzenia projektu jest jego wsparcie przez osoby decyzyjne w HBO – produkowany obecnie prequel Taniec smoków również nie miał przez jakiś czas showrunnera po odejściu Bryana Cogmana i wydawał się najmniej prawdopodobnym z 4 prequeli nad którymi wówczas prowadzono prace.

Wszystkie trzy opowiadania o Dunku i Jaju zostały zebrane i wydane w Polsce w zbiorze pod tytułem Rycerz Siedmiu Królestw.

og:image

Źródło, autorem ilustracji jest Hector Arzate.