Informacja na temat obsady kolejnego odcinka "Gry o tron" zdaje się sugerować powrót jednej ze zmarłych tragicznie postaci, znanej z wcześniejszych sezonów. Ostrzegamy przed możliwym potężnym spoilerem!

Fani szybko wyhaczyli ciekawą informację na temat kolejnego odcinka “Gry o tron”, zatytułowanego “Unbowed, Unbent, Unbroken” (“Niezachwiani, nieugięci, niezłomni”). Na amerykańskiej platformie Dish Network, oferującej m.in. właśnie 5. sezon “Gry o tron”, wśród obsady odcinka znalazła się… Michelle Fairley, czyli serialowa Catelyn Stark! Jeśli informacja nie jest pomyłką, aktorka najprawdopodobniej pojawi się już w szóstym odcinku obecnego sezonu:

mi

Przypomnijmy, jak w ostatnim czasie wyglądały pogłoski na temat powrotu lady Stark w piątym sezonie “Gry o tron”. Już rok temu, podczas emisji czwartego sezonu, Lena Headey (Cersei Lannister) zamieściła na swoim Instagramie następujące zdjęcie:

stneheart

Wielu fanów entuzjastycznie odebrało posta aktorki, spodziewając się, że w finale sezonu zobaczymy długo wyczekiwaną nieumarłą “Catelyn Stark”. Tak się jednak nie stało.

W kolejnych miesiącach pojawiały się różne kolejne doniesienia, m.in.:

  • obcięta głowa z planu, rzekomo przedstawiająca Catelyn Stark tuż po śmierci:

head

  • wpisy w serwisie imdb.com, podającą Michelle Fairley jako “Zakapturzoną kobietę” w obsadzie 5. sezonu. Informacje te były jednak bez pokrycia, jako że każdy użytkownik serwisu może edytować treści na wzór Wikipedii – zostały one dość szybko zdjęte

imdb

  • w lutym tego roku osoba podająca się za gościa na planie piątego sezonu wysłała informację do serwisu WinterIsComing.net – twierdziła ona, że Michelle Fairley nakręciła potajemnie scenę z Panią Kamienne Serce (oczywiście nadal należy to traktować jako plotkę):lady2(Tłumaczenie: W zeszłym roku Michelle Fairley kręciła zdjęcia w Belfaście. Informacje te pochodzą od uczestników wycieczek na plan w Irlandii Północnej, korzystających z autobusów firmy McComb’s, która rozwozi także obsadę oraz ekipę filmową. Podczas wycieczki w listopadzie zarówno kierowca jak i przewodnik wspominali, że nakręcono scenę z Lady Stoneheart; nie wiadomo jednak, w którym sezonie zostanie pokazana.)

Powrót tej postaci może na obecnym etapie nastąpić najprawdopodobniej w dwóch formach:

  • Najnowszy odcinek zastaje Sansę osamotnioną w rodzinnym Winterfell. Podczas rozmowy z Myrandą powraca temat zmarłej matki oraz dotyczących jej wspomnień. Być może Sansa zobaczy matkę we śnie lub pewnego rodzaju wizji/wspomnieniu. Jest to bardziej prawdopodobna możliwość.
  • Mniej prawdopodobne, aczkolwiek nadal możliwe rozwiązanie: twórcy zdecydowali się potajemnie nagrać scenę wprowadzającą jednak do serialu Panią Kamienne Serce. Podczas półmetku 5. sezonu zastajemy Brienne i Podricka Payne’a tuż pod Winterfell. Brienne postanawia przekazać Sansie wiadomość poprzez jednego z rdzennych mieszkańców Północy – ale czy na pewno łączy się to z postacią służki Sansy w Winterfell, oferującej jej pomoc i nakazującej zapalić świeczkę w zburzonej wieży? W tym roku odstępstwa od książek mnożą się na potęgę, nie jest więc wcale niemożliwym, byśmy nie zastali Lady Stoneheart w pobliżu Winterfell. Przypomnijmy, że od dłuższego czasu nie mieliśmy wieści o Bractwie Bez Chorągwi; wskrzeszony po raz kolejny przez Thorosa z Myr Beric Dondarrion mógł więc w międzyczasie przywrócić Cat do “życia”.

Warto dodać, że podobna informacja, dotycząca pojawienia się w 5. sezonie Tom Wlaschihy (Jaqen H’ghar) również się sprawdziła, a sceny z jego udziałem również zostały nakręcone potajemnie. Przypominamy również, że twórcy “Gry o tron” nigdy nie powiedzieli wprost, że na pewno nie zobaczymy w nim Lady Stoneheart.
Chcielibyście zobaczyć tę postać w serialu?

źródła:
instagram.com
winteriscoming.net