Niemal do ostatniej chwili nie było wiadomym, czy w serialu zobaczymy jeszcze Toma Wlaschihę w roli tajemniczego Jaqena H’ghara. Początkowo kilka miesięcy temu jeden z fanów zauważył wzmiankę o jego powrocie na stronie niemieckiej agencji aktora, jednak informacja została szybko usunięta, a samego Wlaschihy nigdy nie zauważono na planie piątego sezonu.

Jednak dzisiejsza aktualizacja rozpiski HBO potwierdza, że aktor jednak pojawi się w serialu. Informacje o obsadzie są takie same zarówno dla pierwszego jak i drugiego odcinka, więc nie wiadomo na pewno, czy zobaczymy Jaqena w dwóch pierwszych epizodach, czy to tylko potwierdzenie, że ogólnie pojawi się w tym sezonie.

hauseb

Brak jakichkolwiek doniesień z planu dotyczących obecności aktora oraz fakt, że nie zobaczyliśmy go na żadnych zapowiedziach i innych materiałach promujących nadchodzący sezon sprawiają, że nie wiadomo, w wątku której postaci pojawi się Jaqen (jego postać nie jest związana jedynie z Aryą) i wskazują, że jego rola może być epizodyczna.

A jak Wy sądzicie – jaka będzie rola Jaqena w 5. sezonie?

Przeczytaj także:
Znamy tytuły czterech pierwszych odcinków 5. sezonu!
5. sezon – oficjalne opisy trzech pierwszych odcinków