Aktor w najnowszym wywiadzie opowiada o zmianach, jakie twórcy serialu zaplanowali w 6. sezonie "Gry o tron" dla młodego i ambitnego bękarta z Północy.

Bez wątpienia jednego z najczarniejszych bohaterów “Pieśni Lodu i Ognia” czeka mała przemiana w 6. sezonie “Gry o tron”. Zapraszamy do przeczytania przetłumaczonych fragmentów wywiadu, jakiego Iwan Rheon udzielił dzisiaj serwisowi Entertainment Weekly.

Entertainment Weekly: Wiemy, że nie możesz zbyt wiele zdradzić na temat nowego sezonu, ale co jesteś w stanie nam powiedzieć?

Mój bohater robi sporo różnych rzeczy i zobaczycie go od zupełnie nowej stronie. W tym roku z pewnością lepiej go poznajemy. Jego wątek w 6. sezonie rozpoczyna się tuż po ucieczce Sansy i Theona.

Jego reakcja na ucieczkę Sansy musi być interesująca…

Sansa przyniosła mu wstyd. A jego ojciec oczywiście jest z tego bardzo niezadowolony. Bez Sansy Ramsay nie ma tak wielkiej władzy, jaką wcześniej posiadał, mając pod kontrolą Starka. Mimo oficjalnego nadania rodowego nazwiska nadal pozostaje w niektórych aspektach bękartem. Dowiadujemy się również o jego prawdziwych uczuciach względem Myrandy.

ram2(HBO)

Z jakimi reakcjami fanów spotkałeś się po piątym sezonie?

Ludzie wiedzą, że jestem aktorem. Nikt nie pluł na mnie na ulicy. Ogólnie fani byli dla mnie całkiem dobrzy.

W serialu, w którym wielu bohaterów ma dobrą i złą stronę, Ramsay zdecydowanie dopuścił się niewybaczalnych czynów. Bawi cię, czy frustruje, że nie było nam dane poznać ani jednej dobrej cechy tego bohatera?

Wątpię, by jakiekolwiek posiadał! To totalny drań. Ale całkiem mnie to bawi. Świetnie się gra taką postać. Oczywiście mam za sobą kilka naprawdę obrzydliwych scen, do których początkowo podchodziłem z obawami. Ale na planie filmowym zawsze ma się jednak tę świadomość, że to tylko rola. Z drugiej strony jako aktor zawsze muszę zrozumieć tę postać, aby wiernie ją zagrać.

Zarówno Ramsay jak i jego ojciec są psychopatami, jednak ma się nieodparte wrażenie, że Roose nie zabiłby nikogo bez uzasadnionej przyczyny, podczas gdy Ramsay odbiera życie dla samej przyjemności zabijania – nie bacząc również na konsekwencje.

Z pewnością jest w tym prawda. Jednak Ramsay również potrafi starannie wszystko zaplanować – i będziecie mogli to zobaczyć w nowym sezonie. Zobaczycie, że nieco się zmieni i bardziej poważnie zacznie podchodzić do swoich obowiązków.

ram1(HBO)

Jakie były twoje ogólne wrażenia po przeczytaniu scenariuszy do 6. sezonu?

Jestem podekscytowany. Widzów czeka sporo niewesołych scen. Scenariusze zostały świetnie stworzone i często muszę zagrać kompletne przeciwieństwo własnej postaci. Wszyscy zdążyli już przekonać się, jakim człowiekiem jest Ramsay, więc nie trzeba ograniczać tej postaci tylko do przepełnionych okrucieństwem scen. Może on być naprawdę miły – a przez to jeszcze bardziej złowrogi!

———————————————————————–

Jakie losy według Was czekają Ramsaya i jego ojca?

źródło: ew.com