W wywiadzie dla portalu ScreenCrush aktor podał kilka informacji dotyczących granej przez niego postaci - okazuje się, że może być ona ważniejsza, niż myśleliśmy!

Kilka miesięcy temu poinformowaliśmy was, że Jim Broadbent, brytyjski aktor znany m. in. z roli profesora Slughorna w ekranizacji “Harry’ego Pottera i Księcia Półkrwi”, pojawi się w 7. sezonie “Gry o tron” i zagra najprawdopodobniej kapłana. Niektórzy z was spekulowali, że może on grać arcymaestera. Okazuje się, że mieliście rację. Oto, co wiemy o roli Broadbenta:

  • Wcieli się w rolę starego arcymaestera z Cytadeli. Może chodzić o arcymaestera Marwyna, którego w “Uczcie dla wron” spotyka Sam krótko po przybyciu do Starego Miasta. Marwyn jest bardzo zainteresowany Daenerys Targaryen, dlatego zaraz po spotkaniu z Tarlym wyrusza do Meereen, by ją spotkać. Nie stanie się to niestety w serialu, gdyż wszystkie sceny z udziałem Broadbenta były kręcone w studiu w Belfaście, bez żadnych efektów specjalnych. Drugą opcją jest arcymaester Ebrose, medyk, jednak jest on bohaterem mało znaczącym, tylko wspominanym w książkach, co kłóci się z inną informacją podaną przez aktora. Możliwe też, że po prostu otrzymamy zupełnie nową postać, łączącą w sobie cechy kilku książkowych maesterów.

Marwyn

arcymaester Marwyn (autor – Tiziano Baracchi)

 

  • Będzie się pojawiał w scenach z Samem. Nie jest to niespodzianką, gdyż Tarly będzie potrzebował w Cytadeli nauczyciela, który przygotuje go do zostania maesterem i z pewnością będzie to postać Broadbenta.
  • Wystąpi w pięciu odcinkach i w każdym będzie miał przynajmniej jedną ważną scenę. To bardzo interesująca informacja, gdyż 7. sezon będzie miał tylko siedem odcinków, a więc nowy arcymaester pojawi się w większości z nich. Oznacza to, że dużą rolę w nadchodzącym sezonie odegra Sam i jego pobyt w Cytadeli.

 

 

A jakie są wasze teorie na ten temat?