Do obsady pierwszego spin-offu dołącza ośmiu kolejnych aktorów.

W końcu stacja HBO ujawniła kolejne, konkretne informacje o pierwszym spin-offie swojego największego hitu. Poznaliśmy resztę członków głównej obsady pilota (jeśli serial dostanie zamówienie na cały sezon, musimy spodziewać się kolejnych castingów) oraz dowiedzieliśmy się, kto stanie za kamerą projektu.

NAOMI ACKIE

q1

Ważna rola przypadła Naomi Ackie, tę młodziutką aktorkę możecie kojarzyć przede wszystkim z roli w „Lady M”; w grudniu zobaczymy ją również w IX Epizodzie „Gwiezdnych wojen”.

DENISE GOUGH

q2

Denise Gough — pochodząca z Irlandii aktorka, którą fani kojarzyć mogą przede wszystkim z ról w „Colette”, „Robin Hoodzie” czy „What Remains”. Aktorka często pracowała także przy dubbingach do gier: użyczyła głosu m.in. Yennefer w angielskiej wersji „Wiedźmina 3”. Zarówno ona, jak i Ackie uważane są za przyszłe wielkie gwiazdy.

JAMIE CAMPBELL BOWER

q3

Męską część obsady, zapewne ku uciesze wielu młodych fanek, zasili Jamie Campbell Bower, aktor znany z filmu „Dary Anioła: Miasto Kości”, sagi „Zmierzch”, musicalu Tima Burtona „Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street”, a także roli młodego Gellerta Grindelwalda w finałowych częściach sagi o Harrym Potterze i ostatniej odsłonie serii „Fantastyczne zwierzęta”. W serialu „Camelot” z 2011 zagrał samego króla Artura.

TOBY REGBO

q4

Co ciekawe, wraz z nim dołączył do ekipy Toby Regbo. Aktor ten portretował młodego Albusa Dumbledore’a i panowie mieli szansę zagrać jedną scenę w ostatnim filmie z tego magicznego świata. Prawdopodobnie w przyszłości odegrają w nim jeszcze sporą rolę. Aktor jest też znany z roli księcia Franciszka w serialu “Nastoletnia Maria Stuart”.

GEORGIE HENLEY

q5

Kolejną znaną twarzą jest Georgie Henley, odtwórczyni Łucji z adaptacji „Opowieści z Narnii”.

SHEILA ATIM, IVANNO JEREMIAH, ALEX SHARP

q6

Reszta aktorów to również młode osoby, bez bogatej i charakterystycznej filmografii — Sheila Atim („Rozpustnice”), Ivanno Jeremiah („Czarne lustro”), Alex Sharp („Aż do kości”).

S.J. CLARKSON — REŻYSER I PRODUCENT

PR

Producentem projektu oraz reżyserem odcinka pilotażowego została S.J. Clarkson, reżyserowała dwa odcinki „Defenders”, „Jessiki Jones”, „Banshee” oraz po jednym epizodzie z takich seriali jak „Vinyl”, „Sukcesja”, „Orange Is The New Black” czy „Dr House”. Clarkson jest bez żadnych wątpliwości bardzo doświadczona w pracach nad wielkimi produkcjami.

Zdjęcia mają ruszyć w ciągu najbliższych miesięcy, a ekipa odwiedzi m.in. Wysypy Kanaryjskie. Jeśli HBO będzie zadowolone z pracy Clarkson, to serial dostanie zamówienie na cały sezon, a ten zadebiutuje najwcześniej w 2020 roku, kiedy obok 3. sezonu „Westworld” byłby główną atrakcją stacji.

źródło: deadline.com