Lena Headey (Cersei Lannister) nie ogranicza się zawodowo do Gry o tron Obecnie zajmuje się produkcją filmu The Flood, w którym gra także jedną z głównych ról. Co ciekawe, w filmie wystąpi jeden z jej kolegów z serialowego planu – na zdjęciu widzimy Iaina Glena, odtwórcę roli Joraha Mormonta.

 

 

 

 

The Flood poruszy problematykę bardzo aktualną. Będzie to historia uchodźcy o imieniu Hailie, o jego ucieczce z dotkniętej wojną Erytrei i próbach przedostania się do Anglii. Lena Headey zagra przedstawicielkę urzędu imigracyjnego, która będzie pracować nad sprawą Hailie. Wybór tego tematu na film nie jest przypadkowy. Aktorka  jest bardzo mocno zaangażowana w problemy imigrantów i warunki, w jakich żyją. Oto jej wypowiedź dla brytyjskiego magazynu The Guardian:

Film jest o horrorze, jaki codziennie przeżywają imigranci uciekający przed wojną do Europy oraz jak przerażająca jest obojętność wobec ich nieustannej tragedii. Mam nadzieję, że dzięki filmowi uda mi się kogoś skłonić do podobnych refleksji. To niesamowite, jak szybko sprawa problemów imigrantów przycichła, mimo że ich sytuacja wcale nie zmieniła się na lepsze.

Obejrzycie?

źródło: winteriscoming.net