Wcielająca się w postać zaufanej doradczyni Daenerys aktorka udzieliła ostatnio wywiadu, w którym opowiada między innymi o nowej sytuacji w Meereen po wydarzeniach z finału 5. sezonu.

Finał 5. sezonu “Gry o tron” zakończył się podobnie jak w książkach – po krwawych wydarzeniach na Wielkiej Arenie Daznaka Daenerys odleciała na grzbiecie Drogona, pozostawiając za sobą swoje miasto; następnie władza spoczęła w rękach grupy dość odmiennych ludzi – Jorah Mormonta, Daario Naharisa, Tyriona Lannistera, Szarego Robaka oraz Missandei. Zakładając, że Jorah i Naharis wybiorą się na poszukiwania Dany, możemy założyć, że to na barki dowódcy Nieskalanych, Tyriona i Missadei spadnie obowiązek opanowania sytuacji w Meereen.

Podczas wywiadu dla MTV Nathalie Emmanuel tak podsumowała końcówkę poprzedniego sezonu:

Świetnie będzie się oglądało relacje między tymi trzema postaciami. Mamy Tyriona, który jest przezabawny, potem Missandei, która jest bardzo zasadnicza i kryjąca się swoimi uczuciami, wreszcie Szarego Robaka, który praktycznie ich nie posiada… Możemy sobie zatem wyobrazić, co nas czeka, gdy ustawimy te dwie ostatnie postacie obok gościa, który ciągle gada, jest śmieszny, nie stroni od kielicha i potrafi nawet uwodzić – czeka nas spora dawka ciekawych scen.

got2(© HBO)

MTV ujawnia, że Emmanuel nakręciła już trochę scen z Peterem Dinklagem; zdradza ona między innymi, że nie powinniśmy spodziewać się tego, że Tyrion będzie próbował połączyć jej postać z Szarym Robakiem:

Wiemy już, co te dwie postacie czują do siebie, ale wiemy również, że są bardzo oddane swoim zadaniom. Ciężko powiedzieć, jak potoczą się ich losy, ponieważ chyba nadeszła pora, by skupić się na poważniejszych sprawach. Ale wątpię, by łącząca ich więź zanikła całkowicie.

Aktorka wypowiedziała się też na temat Daenerys, która pod koniec sezonu pozostawia jej postać w Meereen:

Z punktu widzenia Missandei (…) prawda jest taka, że jej śmierć nie zmieniłaby zbyt wiele w królestwie. Z kolei Dany potencjalnie jest w stanie odmienić wszystko. Myślę, że Missandei zdaje sobie z tego sprawę i nie ma za złe Daenerys jej nagłego odejścia. Z drugiej jednak strony gdyby mój przyjaciel odleciał na smoku, pozostawiając mnie na arenie pełnej morderców, zapewne miałabym mu kilka słów do powiedzenia.

Jak według Was potoczą się losy Missandei, Tyriona i Szarego Robaka w 6. sezonie?

źródło: mtv.com