Wizje Brana w 6. sezonie stają się coraz ciekawsze i wszystko wskazuje na to, że kolejny odcinek przyniesie w tej sprawie przełom.

Po obejrzeniu zwiastuna odcinka wiemy, że nadszedł wreszcie czas na długo oczekiwaną scenę w której Bran gubi się w wizjach i widzi Nocnego Króla oraz jego armię. Jednak okazuje się że to nie wszystko. Opis odcinka mówi, że Stark dowie się wielu nowych rzeczy. Teraz zaś możemy się domyślać czego konkretnie się dowie.

Children-of-the-Forest

Powyższe zdjęcie, udostępnione na stronie HBO GO jako miniatura dla zwiastuna odcinka “The Door” (niestety do tegoż oryginalnego źródła nie udało mi się dotrzeć), przedstawia czworo Dzieci Lasu, siedzących na trawie w otoczeniu wysokich kamieni. Gdy zaś przyjrzycie się scenie ze zwiastuna (zdjęcie poniżej) w której Bran stoi (w wizji oczywiście) przed armią nieumarłych, możecie dostrzec za nim identyczne kamienie oraz zamrożone drzewo.

BRAN-SNOW-DREAM-1140x551

Co to oznacza? Moje przewidywania dotyczące przyszłego odcinka są takie: Bran poznaje w wizji historię Dzieci Lasu (byłaby to jego najdalsza “podróż w czasie”) i być może również pochodzenie Innych oraz historię ich wojny z Dziećmi i z Pierwszymi Ludźmi. Gdy Trójoka Wrona każe mu wracać, buntuje się i brnie dalej w wizję, jednak traci kontrolę i przenosi się do czasów, kiedy Wieczna Zima ogarnęła tereny Dzieci i nadeszli Biali Wędrowcy (czyli do okresu pierwszej Długiej Nocy lub aż do teraźniejszości). Widzi Nocnego Króla i jego armię, lecz Król o dziwo również go widzi (nie wiemy czy to dowód na to że Bran może nawiązywać kontakty przez wizje, czy po prostu Nocny Król potrafi go “wyczuć” i wejść do jego wizji). Starkowi udaje się w końcu obudzić, jednak jest już za późno, Inni go “namierzyli” i zmierzają w kierunku jaskini.

A wy co myślicie o przyszłym odcinku i o wątku Brana?

żródło: HBO