W dniach 18-20 września w Toruniu, na terenie Collegium Maius, Collegium Minus oraz Młodzieżowego Domu Kultury odbędzie się kolejna edycja konwentu fantastycznego Copernicon.

Organizatorzy dzisiaj oficjalnie opublikowali program imprezy, w którym znalazły się także atrakcje związane z martinowską serią oraz serialem HBO.

piątek, 18 września

18:00 – 19:50 – Konkurs wiedzy z “Pieśni Lodu i Ognia” G.R.R. Martina – Wicked Woodpecker of Westeros

Jeśli potrafisz przebudzony w środku nocy wyrecytować wszystkich królów z dynastii Targaryenów, jeśli odróżniasz zapach łez Lys od woni ametystów z Ashaii, jeśli pamiętasz szczegóły afery Arbor Gold… – oto czas byś stanął w szranki z podobnymi Tobie zuchami (którzy też nie pamiętają jak miał na imię szesnasty syn Waldera Freya).

Zakres wymaganej wiedzy obejmuje “Pieśń Lodu i Ognia” i “Rycerza Siedmiu Królestw”.

sobota, 19 września

10:00 – 10:50 – GOTRPG – prezentacja systemu – Krzysztof Zięba

Pieśni Lodu i Ognia” George`a R. R. Martina nie można odmówić popularności, która od czasu powstania serialu HBO „Gra o Tron” tylko rośnie. Wielu fanów tego uniwersum z pewnością chętnie wcieliłoby się w mieszkańców Westeros, i wzięło udział w wielkich bitwach, mrocznych intrygach czy emocjonujących pojedynkach. Będzie to wkrótce możliwe i w Polsce, ponieważ za sprawą wydawnictwa FajneRPG pojawi się na naszym rynku gra fabularna osadzona w tym uniwersum! Przyjdź na spotkanie aby dowiedzieć się więcej o nadchodzącej polskiej edycji „Gry o Tron”!

14:00 – 15:50 – Kalambury – „Gra o tron” oraz „Pieśń Lodu i Ognia” – Maegi

Słowa to wiatr. Liczą się gesty! W tej grze zwyciężasz albo… dobrze się bawisz. :)

15:00 – 17:50 – Mafia GoT – Agata “eV” Dalach

Wciel się w jednego z bohaterów “Gry o tron” i dopilnuj, aby to Twój ród miał przedstawiciela na Żelaznym Tronie. Rozgrywka inspirowana popularną Grą w Mafię, przeznaczona dla dużej liczby graczy. Valar Morghulis.

18:00 – 18:50 – “Merlingi, Smoki i Tajne Loże” czyli najbardziej szalone teorie fandomu martinowskiego – Wicked Woodpecker of Westeros

Jak powiada przysłowie – jeden jeno rzut monetą dzieli wielkość i szaleństwo.
W oczekiwaniu na Wichry Zimy czas zapoznać się z szeregiem paranoicznych wizji, obłąkańczych wywodów i jawnych gwałtów na logice, jakich dopuścili się inni członkowie fandomu martinowskiego… w oczekiwaniu na Wichry Zimy!
Merlingi, kosmici, obfitość czarnych i czerwonych smoków, fałszywe tożsamości Benjena Starka i sekretny los Eddarda Starka gratis!

19:00 – 19:50 – Spiski Westeros – dyskusja pełna spoilerów PLiO – Maegi

Teorie spiskowe w świecie „Pieśni Lodu i Ognia” George’a R. R. Martina, czyli co też udało się czytelnikom dotąd wytropić? Śledztwo w pytaniach i odpowiedziach – proszę nie przynosić na dyskusję dyktafonów! :)

20:00 – 20:50 – Od Berica do Tyriona, czyli dlaczego warto mieć przy sobie wino? – Maegi

Przegląd paskudnych ran oraz sposobów leczenia obrażeń w sadze Pieśni Lodu i Ognia George`a R. R. Martina – dyskusja o wojnach, turniejach, polowaniach …i torturach oczyma medyka.

niedziela, 20 września

12:00 – 13:50 – Konkurs wiedzy o serialu “Gra o Tron” – Maegi

Quiz będzie wymagał od uczestników znajomości ekranizacji sagi George`a R. R. Martina – padną pytania m.in. o wydarzenia, postacie, lokacje i cytaty z produkcji HBO. Oglądasz serial? Lubisz “Grę o Tron”? Zawalcz o zwycięstwo!

Pełny program konwentu znajdziecie pod tym adresem.