Już za dwa tygodnie, w dniach 20-23 sierpnia na terenie Politechniki Poznańskiej odbędzie się 30. edycja Polconu – najstarszego konwentu w Polsce, podczas którego pojawi się kilka atrakcji związanych z książkami i serialem.

czwartek, 20 sierpnia

19:00 – 19:50 – Maciej Guzek, Michał “Misiek” Cholewa, Michał Jakuszewski – G. R. R. Martin

Skąd bierze się fenomen tego pisarza. Wielka popularność serii PLiO wzmocniona serialem produkcji HBO, czyni go jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych pisarzy fantastyki.

piątek, 21 sierpnia

11:00 – 11:50 – Piotr “Ramel” Koryś – Wprowadzenie do systemu Pieśń Lodu i Ognia oraz sesja

Wprowadzenie do systemu Pieśń Lodu i Ognia oraz sesja.
Podróż do Królewskiej Przystani to krótka, wprowadzająca przygoda do Pieśni Lodu i Ognia: Gry o Tron RPG, przeznaczona dla nowych graczy, aby przedstawić im nastrój oraz charakter rozgrywki w grze i w Siedmiu Królestwach.
Uwaga: obecność na prelekcji może być obowiązkowa do rozegrania sesji.

12:00 – 15:50 – Piotr “Ramel” Koryś – Gra o Tron – sesja

Podróż do Królewskiej Przystani to krótka, wprowadzająca przygoda do Pieśni Lodu i Ognia: Gry o Tron RPG, przeznaczona dla nowych graczy, aby przedstawić im nastrój oraz charakter rozgrywki w grze i w Siedmiu Królestwach.
Uwaga: obecność na prelekcji przed sesją może być obowiązkowa do grania

16:00 – 16:50 – Michał “Puszon” Stachyra – Pieśń Lodu i Ognia: Gra o Tron – prezentacja systemu

“Pieśń Lodu i Ognia” George`a R. R. Martina nie można odmówić popularności, która od czasu powstania serialu HBO „Gra o Tron” tylko rośnie. Wielu fanów tego uniwersum z pewnością chętnie wcieliłoby się w mieszkańców Westeros i wzięło udział w wielkich bitwach, mrocznych intrygach czy emocjonujących pojedynkach. Będzie to wkrótce możliwe i w Polsce, ponieważ Fajne RPG wydadzą go w naszym kraju!

sobota, 22 sierpnia

18:00 – 19:50 – Wicked Woodpecker of Westeros –  Taniec Smoków – turniej wiedzy o Pieśni Lodu i Ognia

Nadchodzi zima, czas stanąć w szranki Turnieju! Jeśli potrafisz odróżnić Jona Umbera od Jona Conningtona… Jeśli jesteś w stanie wymienić władców zasiadających na Żelaznym Tronie… Albo jeśli wiesz choć to czego nie wie Jon Snow… czas byś stanął do wali z podobnymi tobie śmiałkami (którzy też nie mają pojęcia jak miał na imię szósty syn Waldera Freya). Valar tymzi!
Zakres wymaganej wiedzy obejmuje pięć tomów “Pieśni Lodu i Ognia”, trzy opowiadania z cyklu “Rycerz Siedmiu Królestw” i pięć sezonów serialu Gra o Tron (w mniejszym stopniu).

niedziela, 23 sierpnia

10:00 – 10:50 – Igor “Severus” Stawiarski – Gra o Tron – 10 grzechów 5 sezonu

Mocno krytyczna ocena najnowszej odsłony widowiska HBO. O tym, co zmieniać, a czego NIE adaptując książki.

 

Pełny program imprezy znajdziecie na tej stronie. Dodatkowo z okazji Polconu restauracja Oberża Pod Dzwonkiem przygotuje specjalne menu z potrawami nawiązującymi do serii, takimi jak Przysmak Dorzecza, Śniadanie na Murze bądź Sałatka Sansy Stark. Uczestnicy konwentu mogą też liczyć na 20-procentową zniżkę po pokazaniu identyfikatora. Więcej informacji na stronie wydarzenia.
Ponadto na konwencie będzie można spotkać kilku członków redakcji Westeros.pl: Tomasza “Lorda Dowódcę” Nowakowskiego, Bartosza “V” Piotrowskiego, Martę Grandke oraz Tomasza Brylanta.
źródło: polcon2015.org