Aktor przy okazji promocji najnowszego filmu wspomina także rolę Eurona.

Asbæka będziemy mogli zobaczyć pod koniec listopada w horrorze “Operacja Overlord”, w którym zagra czarny charakter — okrutnego nazistę Wafnera. W niedawnym wywiadzie w ramach promocji filmu nie mogło oczywiście zabraknąć pytania o “Grę o tron”, więc aktor pokusił się o podsumowanie zarówno swojej roli:

Pojawiłem się w dopiero w 6. sezonie, więc miałem w zasadzie dwa sezony, by się wykazać. Uważam, że zgodnie z tym, co mawiał Stanisławski, czyli ojciec chrzestny teatru i sceny, “nie ma drobnych i słabych ról, są tylko drobni i słaby aktorzy”. Nieważne, czy otrzymujesz małą, czy dużą rolę — liczy się, jak ją zagrasz. I w 7. sezonie widać właśnie, jakie wrażenie na widzach pozostawia Euron. Otrzymałem dosłownie parę scen, ale moja postać całkowicie je napędza. Uwielbiam tego bohatera i możecie być pewni, że zobaczycie go w kilku świetnych scenach w finałowym sezonie.

asb

“Gra o tron” to niezwykle popularna produkcja. Kiedy jakiś czas temu wybrałem się do Chile, zostałem zatrzymany na lotnisku. Nic nie zrobiłem, ale poczułem się przez chwilę jak przestępca. A pracownicy ochrony po prostu powiedzieli, że uwielbiają moją postać w “Grze o tron” i chcieliby porobić sobie ze mną zdjęcia. Przez dziesięć minut cała granica była zamknięta!

Zapraszamy również do przeczytania naszego wywiadu z aktorem.

źródło: syfy.com