Tradycyjnie przygotowaliśmy dla was cotygodniowy zbiór spekulacji i przewidywań na temat kolejnego odcinka sezonu 6. pt. "Księga Nieznajomego", opartych na zwiastunie, zdjęciach oficjalnych i nieoficjalnych oraz teoriach fanów.

W odcinku czwartym niektóre wątki przyspieszają, inne zwalniają. Zacznijmy od tych pierwszych.

lkcnlkmze65s_8qxknbpgf747y1jcyu-large

W Królewskiej Przystani napięcie rośnie praktycznie od pierwszego odcinka 6. sezonu, z powodu różnych wydarzeń. Ze zwiastunu “Księgi Nieznajomego” dowiadujemy się, że Wielkiemu Wróblowi udało się złamać Margaery. Królowa zgodziła się wyznać grzechy przed całym miastem. Biorąc pod uwagę zdecydowany sprzeciw Olenny Tyrell oraz zdjęcia, nieoficjalne i oficjalne, udostępnione jeszcze przed premierą sezonu (na których widzimy wojska Tyrellów przed septem), raczej do spowiedzi nie dojdzie. Niepewne jest natomiast zdanie Cersei o decyzji żony Tommena. Z jednej strony oczywiste jest, że regentka chce pogrążyć swoją rywalkę. Jednak z drugiej strony jej odpowiedź (“Zgadzam się”) na wypowiedź Olenny w zwiastunie (“To się nie może zdarzyć”) jest dwuznaczna. Dodam jeszcze, że już 2 razy z rzędu spekulowałem na temat krwawego starcia w pierwszych odcinkach i nic z tego nie wyszło, więc teraz stawiam na dalszy spokój.

640x360-qHH

Drugim wątkiem który mocno pójdzie do przodu jest wątek Joraha i Daario. Nasi poszukiwacze zaginionej Danki dotarli do Vaes Dothrak. W zwiastunie widzimy jak przygladają się miastu i planują odbicie swojej królowej. Sama Daenerys staje przed zgromadzeniem khalów. Nie wiemy co oni i Dosh Khaleen postanowią z nią zrobić, ale możemy być pewni że nie będzie łatwo ją uratować. Jednak najbardziej intrygującym momentem zwiastunu jest scena, a raczej ułamki sekund, w których widzimy Joraha walczącego wręcz z kimś w ciemnym zaułku lub pomieszczeniu. Choć nie widać wyraźnie twarzy jego przeciwnika, można łatwo wywnioskować, że jest nim Naharis. Tylko czemu? Teorie są różne:
-Daario ujawnił się jako przywódca Synów Harpii,
-walczą o Daenerys, tak po prostu, z zazdrości,
-mieli po prostu małą sprzeczkę i postanowili ją rozwiązać po męsku.
Wszystkie opcje są możliwe, a sama scena może być niezbyt ważna dla ich wątku, ale i tak nie mogę pozbyć się wrażenia, że jest to tajemnica na poziomie tajemnicy “kto jest darem dla Ramsaya”.
[spoiler] Prawdopodobnie wygra Daario (i uwolni khaleesi), gdyż na nieoficjalnych zdjęciach sprzed paru miesięcy możemy go zobaczyć rozmawiającego z Daenerys, poza Vaes Dothrak, bez Mormonta. A jeśli Naharis jest naprawdę zdrajcą, to niestety nasz “Lord Friendzone” zapewne zginie [/spoiler]
Post Scriptum: Pod wpływem komentarzy postanowiłem przeanalizować zwiastun jeszcze raz i doszedłem do wniosku, że walczyć mogą Daario i Jorah przeciwko Dothrakowi, gdyż w ciągu tych kilku sekund widzimy trzy ujęcia:
-Jorah uderzający kogoś,
-Jorah stojący naprzeciwko kogoś,
-twarz należąca na 99% do Daaria.
Postać w drugiej scenie wydaje się różnić od Naharisa, patrząc na górną część stroju i włosy, a więc prawdopodobnie w walce biorą udział trzy, a nie dwie osoby. To oczywiście też nie jest pewne, ale na szczęście nasze wątpliwości zostaną rozwiane już tej nocy.

a-still-from-game-of-thrones-season-4-shows-sansa-stark-sophie-turner-arriving-most-probably-at-winterfell

Pozostałe wątki nieco zwolniły. Na Czarnym Zamku Edd Cierpiętnik zarządzi głosowanie lub sam ogłosi się Lordem Dowódcą-w końcu kto zaneguje decyzję zmartwychwstałego Jona? Ewentualnie zrzeknie się tytułu. Dzicy na razie zostaną pod Murem. Jeśli chodzi o samego Snowa, to raczej nie odejdzie z zamku (scena z jego wyjściem za Mur/na południe była według mnie “dla efektu”) i wszystko wskazuje na to, że Sansa do niego dotrze. A po ich spotkaniu Brienne i Davos wyruszą, by zdobyć sojuszników (ale pewnie jeszcze nie w tym odcinku)-Bitwa Bękartów jest coraz bliżej. W Meereen Tyrion próbuje uspokajać sytuację-mieszkańcy są zaniepokojeni nieobecnością królowej. W takich warunkach Synowie Harpii mogą łatwo zdobyć miasto. Theon zaś dociera na Pyke, jednak nie otrzyma zbyt miłego przywitania -Yara oskarża go o zdradę po tym jak próbowała go ratować i nie przyjmuje jego skruchy. A jak zareaguje Euron? Może powierzy mu misję którą w książkach dostał niewprowadzony do serialu Victarion?

littlefinger-game-of-thrones

Jeśli chodzi o nowe wątki, to do ekipy 6. sezonu dołącza Littlefinger, który planuje ratunek dla Sansy, częściowo z poczucia winy, że źle ocenił Ramsaya. Zapewne jego wątek nie będzie na razie zbyt rozwinięty, bo dopiero zostanie wprowadzony do sezonu.

A wy co myślicie o jutrzejszym odcinku? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.