Serwis Deadline donosi, że George R.R. Martin związał się z Warner Animation Group, oddziałem Time Warner, jednej z największych korporacji mediowych na świecie (należy do niej m.in. wytwórnia Warner Bros.). Współpraca z pisarzem będzie dotyczyć adaptacji na film animowany jednego z jego opowiadań o tytule The Ice Dragon, które Martin napisał w 1980 roku, na długo przed publikacją pierwszego tomu Pieśni Lodu i Ognia.

the ice dragon pic

The Ice Dragon to krótka powieść dla dzieci. Historia skupia się na losach młodej dziewczyny o imieniu Adara oraz jej przyjaciela – tytułowego lodowego smoka. Razem muszą uporać się z zagrożeniem, jakim jest inwazja innych smoków na wioskę Adary. Akcja nie rozgrywa się w Westeros, ale fani znajdą w książce wiele podobieństw do Siedmiu Królestw. Możecie przekonać się o tym sami – audiobook (w języku angielskim) dostępny jest na Youtube.

Niezbyt dobrą wiadomością jest fakt, że Martin (oprócz roli producenta) rozważa napisanie scenariusza do animacji, a wszyscy wiemy, jak krytyczne bywają opinie czytelników, kiedy autor zabiera się za pisanie czegokolwiek, co nie jest kolejną częścią Pieśni Lodu i Ognia. Film o przyjaźni człowieka ze smokiem może być bardzo ciekawą animacją, co udowodniły znakomite produkcje z serii Jak wytresować smoka. Nie jest jednak tym, na co tak niecierpliwie czeka większość fanów George’a R.R. Martina. Osoby oczekujace Wichrów Zimy będą musiały na razie zadowolić się kroniką podboju Westeros przez Targaryenów zatytuowaną Ogień i krew. Więcej o tej książce możecie dowiedzieć się z tego artykułu.

Źródło: winteriscoming.net