Zapraszamy do lektury tłumaczenia streszczenia rozdziału z "Wichrów zimy", którego bohaterem jest Tyrion Lannister. Tłumaczenie na podstawie streszczenia fana, który wziął udział w konwencie Miscon.


TYRION

Cyvasse

Rozdział rozpoczyna się sceną w namiocie, w którym Tyrion gra w cyvasse z dowódcą Drugich Synów, Brązowym Benem Plummem. W tle słychać odgłosy dochodzące z obozu armii Yunkai, której katapulty miotają ciałami zmarłych w wyniku zarazy w stronę miasta. Dwójka odbywa rozmowę, podczas której Tyrion próbuje zgadywać, która katapulta w danej chwili wystrzeliwuje ciało na podstawie odgłosów. Tyrion wydaje się być w lepszym nastroju niż do niedawna.

Tyrion, w miarę stopniowego wygrywania z Brązowym Benem, proponuje mu powrót do służby u Daenerys oraz sugeruje uwolnienie Daaria i innych zakładników, przetrzymywanych przez siły Yunkai. Ben w krytykuje sposób, w jaki władcy Yunkai marnują pieniądze i nie odrzuca z miejsca sugestii Tyriona.

Po paru chwilach ktoś zauważa statki w zatoce i bohaterowie z początku są przekonani o tym, że jest to flota Volantis, jednak Jorah Mormont dostrzega krakena na żaglach i chorągwie ze smokiem.


Udostępniamy tekst wyłącznie jako tłumaczenie dla fanów, które zostanie zdjęte ze strony z chwilą ukazania się oficjalnego przekładu. Autorem rozdziału jest George R. R. Martin.

źródło: https://www.reddit.com/r/asoiaf/comments/2k39qd/spoilers_written_your_favorite_least_favorite/