Nowa książka George'a R.R. Martina pojawi się w Polsce już w listopadzie.

Wydawnictwo Zysk i S-ka ruszyło z przedsprzedażą pierwszego tomu “Ognia i krwi” – publikacji, która ma przedstawić czytelnikom historię rodu Targaryenów:

Wiele stuleci przed wydarzeniami opisywanymi w pierwszym tomie cyklu, Grze o tron, Targaryenowie – jedyna rodzina smoczych lordów, która przeżyła zagładę Valyrii – zamieszkali na Smoczej Skale, nad którą panowali przez z górą dwa stulecia, nim postanowili podbić całe Westeros. Ogień i krew zaczyna się opowieścią o legendarnym Aegonie Zdobywcy, który stworzył Żelazny Tron, a następnie opisuje dzieje kolejnych pokoleń Targaryenów walczących o utrzymanie tego słynnego krzesła, aż po wojnę domową, która omal nie zniszczyła ich dynastii.

Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego tak niebezpiecznie było odwiedzać Valyrię po Zagładzie? Jak wyglądało życie w Westeros w czasach, gdy nad niebem panowały smoki? Jakie były najstraszliwsze zbrodnie Maegora Okrutnego? Dlaczego Aegonowi Zdobywcy nie udało się podbić Dorne?

To tylko niektóre z pasjonujących pytań, na które odpowiada ta szczegółowa kronika spisana przez uczonego arcymaestera z Cytadeli. Książka zawiera także ponad osiemdziesiąt nowych czarnobiałych ilustracji autorstwa Douga Whetleya.

Opis: Zysk i S-ka

ogie

Na stronie wydawnictwa dowiadujemy się także, że premiera drugiej części pierwszego tomu (podział nastąpił ze względu na objętość tekstu) nastąpi już w styczniu 2019 roku. Z kolei drugi tom dzieła ma ujrzeć światło dzienne dopiero za kilka lat, według samego pisarza.

Książkę można już zamówić na oficjalnej stronie wydawnictwa. Osoby, które zarezerwują ją sobie już w przedsprzedaży, otrzymają dodatkowo dwa plakaty.

źródło: Zysk i S-ka

Wideo

Nowa książka G. R. R. Martina - "Ogień i Krew"