Oficjalnie potwierdzono, że dwie aktorki kojarzone przede wszystkim z Grą o tron wystąpią w kolejnych filmach kinowego uniwersum X-Men.

Sophie Turner – serialowa Sansa Stark – w wywiadzie dla HeyUGuys potwierdziła, że zdjęcia do siódmego sezonu Gry o tron zostały zakończone i za jakiś czas ma wyruszyć na plan nowej części filmowej serii o mutantach, która według plotek ma nosić tytuł X-Men: Supernova i skupiać się na mrocznej stronie bohaterki granej przez Sophie – Jean Grey. Przy okazji wymsknął jej się spoiler, z którego wynika, że powróci w ósmym sezonie.

Jesteśmy gotowi rozpocząć zdjęcia do nowych X-Menów. Właśnie skończyliśmy kręcić 7. sezon “Gry o tron” i mam jeszcze kilka filmów do zrobienia przed X-Menami. A potem czas na sezon ósmy.

xmna22

Z kolei Maisie Williams, wcielająca się w Aryę, została obsadzona w filmie The New Mutants rozgrywającym się w tym samym świecie i opowiadającym o grupie nastoletnich mutantów. Aktorka wcieli się w rolę Wolfsbane, która potrafi przybierać postać przypominającą wilkołaka. Informację potwierdził sam reżyser, Josh Boone, który opublikował na Twitterze oraz na Instagramie poniższą grafikę koncepcyjną.

Na który z filmów czekacie bardziej?