Jak co tydzień przygotowaliśmy dla was zestawienie najciekawszych teorii dotyczących zbliżającego się odcinka.

GOT608_110215_HS__DSC92781-1140x759

Dzisiejsze spekulacje moglibyśmy zatytułować „Teorie o Aryi”, gdyż po ostatnim epizodzie można się spodziewać wielu rzeczy w jej wątku. Jednak póki co, niedoszłą zabójczynię bez twarzy zostawmy na koniec, a zacznijmy od Królewskiej Przystani. Po krytyce ze strony Olenny Tyrell, Cersei postanowi rozprawić się z Wiarą. Nie wiemy która strona konfliktu zainicjuje starcie, które mogliśmy zobaczyć w zwiastunie, ale jedno jest pewne – Góra brutalnie rozprawi się z „wróblami” i raczej nikt z grupy dowodzonej przez Lancela nie przeżyje (łącznie z samym Lannisterem). Następnie królowa regentka uda się przed Żelazny Tron, by spróbować przemówić królowi do rozsądku. Dlatego po starciu ser Roberta z Wiarą Wojującą możemy spodziewać się walki Tommena i małej rady z Cersei i Qyburnem – na słowa.

brienne-pod
Do Riverrun przybędą Brienne i Podrick. Dziewica z Tarthu przeprowadzi dość burzliwy dialog z Jaimem, a następnie, pod osłoną nocy, dostanie się do zamku prawdopodobnie drogą wodną. Tam porozmawia z Bryndenem Tullym, któremu będzie chciała pomóc. Zapewne zaproponuje mu ucieczkę kanałami. Co ciekawe, oglądając zwiastun odcinka widzimy jak w obozie oblegających Bronn chwyta Podricka od tyłu za szyję. Może zaszantażuje go i każe mu zabić Blackfisha? W końcu w innej scenie możemy zauważyć Payne’a ukrytego za kolumną podczas gdy Tully wyciąga miecz podczas rozmowy z Brienne.
Screenshot_2016-06-06-16-20-17
W bliżej nieokreślonej lokacji Sandor Clegane dokona krwawej zemsty na Bractwie Bez Chorągwi. Może przy okazji spotka kogoś znajomego, np. Thorosa z Myr (jego pojawienie się w 6. sezonie jest potwierdzone), jednak nic nie powstrzyma go przed dotarciem po trupach do Królewskiej Przystani, do brata. W końcu Cleganebowl musi się odbyć!
RTO_GOT_MP_100315_EP608_46411-1140x759
Po dwuodcinkowej nieobecności powraca Tyrion, a sytuacja w Meereen w końcu powinna się poprawić. Czerwoni kapłani i kapłanki wysłani przez Kinvarę będą przemawiać na ulicach miasta i przekonywać ludzi o wsparciu Pana Światła. Jednak czy Panowie zachowają warunki pokoju? A może, za Synami Harpii stoi ktoś jeszcze i zaczną oni sabotować plan Lannistera? Tego nie wiemy, ale biorąc pod uwagę że w „Grze o Tron” „zgodnie z planem” to pojęcie którego dawno nie zaznaliśmy, to w Meereen stanie się zapewne coś nieprzewidzianego i niedobrego.
waif-1024x682
Nadszedł czas na teorie o dalszym losie Aryi. W ciągu ostatnich kilku dni pojawiło się ich tyle, że nie sposób wszystkich omówić w jednym artykule, dlatego krótko przedstawię te najciekawsze (najciekawsze nie znaczy oczywiście najbardziej możliwe do spełnienia).

1. To nie Arya została dźgnięta, lecz Jaqen H’ghar który chciał sprawdzić intencje Waif, zakładając oblicze Starkówny (już wcześniej udowodnił że nie potrzebuje do tego zdejmować z niej twarzy) – wskazuje na to dość nienaturalne zachowanie Aryi w ostatnim odcinku oraz to, że nie wzięła ze sobą Igły, choć wiedziała co jej grozi. To by wyjaśniało czemu dziewczynka skacze po budynkach w zwiastunie (gdyby była poważnie ranna, raczej by jej się to nie udało).

2. Aryi pomoże Syrio Forel. Teorii o tym, że Pierwszy Miecz Braavos przeżył starcie z ser Merynem Trantem w 1. sezonie jest wiele, jednak teraz dostaliśmy częściowy dowód na to, że teorie te mogą być prawdziwe. Na oficjalnym zdjęciu z odcinka „No One” przedstawiającym Waif, fani zauważyli czyjąś ciemną sylwetkę, do złudzenia przypominającą Syria. Nie jest to zbyt wiarygodny dowód, jednak skoro już dwie dawno niewidziane postacie wróciły do żywych w tym sezonie, to czemu nie miałaby wrócić trzecia? Dlatego pojawienia się Forela nie można wykluczyć.

aa3NarC(1)~2~2
3. Pod koniec odcinka ranna Arya wpada w tłumie na blondyna w rzucającym się w oczy niebieskim stroju, który odwraca się i podąża za nią. W serialu tylko jedna znana nam osoba wygląda podobnie – Olyvar, były kochanek Lorasa Tyrella i szpieg Littlefingera. Ostatnim razem widzieliśmy go zeznającego przeciwko Rycerzowi Kwiatów przed Wielkim Septonem. Skąd więc nagle wziąłby się w Essos? I po co miałby iść za Aryą? To pytania na które nie ma pewnej odpowiedzi. Może to w ogóle nie on, tylko np. Jaqen lub Syrio w przebraniu, albo po prostu jakiś anonimowy przechodzień który postanowił że pomoże rannej dziewczynce?

4. Arya wiedziała że Waif ją zaatakuje, dlatego zwracała na siebie uwagę i dała się dźgnąć akurat nad wodą – czyli wszystko idzie zgodnie z jej planem. Jest to mało prawdopodobne, bo nie mogła wiedzieć że Waif nie poderżnie jej od razu gardła, albo że nie wykrwawi się w rzece, ale nie oznacza to że ta teoria jest zupełnie niemożliwa.

5. Arya i Waif to jedna i ta sama osoba. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, niektórzy fani uważają, że Waif to uosobienie chęci Aryi do odrzucenia dziedzictwa Starków i zostania Człowiekiem Bez Twarzy, a każda ich walka to walka tocząca się w głowie dziewczyny – stąd m. in. brak reakcji ludzi gdy mentorka publicznie ją pobiła.

Niezależnie od tego czy któraś z tych teorii okaże się prawdziwa, jednej rzeczy możemy być pewni – Starkówna nie podda się i będzie się starała wyeliminować byłą nauczycielkę, z pomocą czy bez.