Użytkownik serwisu Reddit zauważył, że jeden z domów wydawniczych zarejestrował numer ISBN dla "Wichrów zimy".

ISBN to skrót od International Standard Book Number i stanowi o tym, że sprzedaż książki jest legalna. Ma wskazywać też wydawcę i numer edycji książki, każda wariacja tomu musi otrzymać osobny numer.

Według użytkownika Burnfyre ISBN “Wichrów” to 9780553801538. Pierwsze siedem cyfr ma wskazywać na wydawnictwo Penguin Random House. Redditor informuje też, że jakiś czas temu inny wydawca, HarperCollins, zarejestrował inny numer również na szósty tom “Pieśni”.

Czy to znaczy, że premiera “Wichrów zimy” jest już blisko? ISBN są rejestrowane w bloku, jak korporacyjne adresy IP. To może oznaczać, że wydawca po prostu przetasował adresy i przeniósł WZ do innego bloku, żeby zwolnić przestrzeń.

Sam George R.R. Martin na swoim Wcale Nie Blogu stwierdził, że tom “kiedy będzie, to będzie”. Natomiast w styczniu, kiedy informował o etapie prac nad “Wichrami”, zaznaczył, że już zeszłorocznej jesieni miał wielką nadzieję na ukończenie książki przed upływem 2015 roku. Dodatkowe pół roku mogło się okazać wystarczające. Ponadto zbliża się sezon bożonarodzeniowy, a start zdjęć do siódmego sezonu serialu wywoła wiele spoilerowego zamieszania wokół marki na portalach społecznościowych i informacyjnych. To najlepsza pora na promocję “Wichrów” jeszcze w tym roku.

Wszystkie jedenaście udostępnionych do tej pory rozdziałów z “Wichrów zimy” w polskim tłumaczeniu znajdziecie tutaj.

źródło: winteriscoming.net