To Melisandre przywróci do życia Jona Snowa, po czym zostanie jego przyboczną - jak podaje lossietereinos.com. Strona opiera swoje stwierdzenie na kilku filarach.

Portal Los Siete Reinos (z hiszp. Siedem Królestw) opublikował artykuł, w którym jednoznacznie stwierdza: Jon Snow powróci do żywych. Co więcej, zgodnie z przypuszczeniami wielu widzów i czytelników wskrzesi go Melisandre.

Autor tekstu powołuje się między innymi na kilka faktów.


1. Czerwona kapłanka skoncentrowana w jednym wątku.

Carice van Houten miała w tym roku bardzo mało nagrań, jednak wszystkie odbywały się w Belfaście. Sceny wewnątrz, bez rozbudowań i utrzymywane w wielkiej tajemnicy. Nie mamy wątpliwości, że jedna z nich dotyczy sprowadzenia Jona z powrotem.

Z kolei sama Carice – odtwórczyni Melisandre, przypomnijmy, podczas czerwcowego wywiadu dla The New Daily wyjawiła:

Zobaczyliście, że Melisandre zaciekawiła postać Jona Snowa i dzięki temu otrzymaliśmy ciekawe zakończenie, ponieważ wszyscy zastanawiają się: „Co będzie dalej?”. Obserwujemy, jak moja postać coraz bardziej zbliża się do Jona; kilka drobnych szczegółów sugeruje, że coś może się wydarzyć. Podczas ponownego nagrywania niektórych kwestii usłyszałam, jak jeden z producentów powiedział o czymś, co już wcześniej obiło mi się o uszy – w przyszłym roku widzowie będą świadkami czegoś naprawdę spektakularnego; czegoś, o czym naprawdę nie mogę rozmawiać.


2. Duch jako środek pośredni.

Istotnie, dajemy więcej szczegółów. Najwyraźniej Duch będzie w jakiś sposób zaangażowany w proces zmartwychwstawania. Otrzymaliśmy informację, że zespół od efektów będzie używał swojego kija do CGI częściej niż w poprzednich latach. 


3. Wieża Radości.

Inną kwestią, która wskazuje na zmartwychwstanie Jona są wydarzenia w Castilla de Zafra – serialowej Wieży Radości. Za sprawą Brana i Trójokiej Wrony odkryjemy tajemnicę – że Lyanna Stark jest matką Jona (teoria). Aby do niej dotrzeć, Ned Stark i inni z Północy muszą pokonać w spektakularnej walce Gwardzistów Królewskich strzegących Wieży. 

O tym, że szósty sezon przyniesie ostateczne rozwiązanie sekretu z życia Lyanny, wiemy od kilku miesięcy. Najpierw potwierdzono jako lokalizację do kręcenia Castilla de Zafra – zamek w środkowej Hiszpanii, następnie że zostanie on serialowym ucieleśnieniem Wieży Radości i  miejscem ukazania retrospekcji. Czujne fanowskie aparaty i drony pochwyciły między innymi rys z nagrywanych tam scen, wiemy również, że obsadzono młodego Neda. Rozumiemy, czemu ukazywanie tych wydarzeń po śmierci Lorda Dowódcy mogłyby okazać się bezsensowne.

Kwestia właściwych rodziców Jona, w tym oczywiście gałąź R+L+J (Rhaegar+Lyanna=Jon) od lat cieszy się największą popularnością spośród wszystkich fanowskich teorii. Jeśli jeszcze jej nie znacie, możecie ją zgłębić pod tym linkiem, nieco inną wersję tutaj, a teorię o jego dalszych losach tu.

© HBO

W artykule sięgnięto również po kilka logicznych argumentów, zwykle są przytaczane w fanowskich dyskusjach – jak obecność Melisandre na Murze, czyli tam, gdzie przebywają zwłoki Jona.

Portal prognozuje również to wielkie wskrzeszenie na 5. lub 6. odcinek sezonu, ponieważ za te odpowiedzialny jest Jack Bender – reżyser który kierował nagraniami w Wieży Radości. Owe retrospekcje z – prawdopodobnie – narodzin Jona mogą stanowić tło lub uzasadnienie dla jego wielkiego powrotu.

Pełne zagadnienie o roli Jona w szóstym sezonie, razem z kilkoma przydatnymi linkami i wątkami na szósty sezon możecie poznać pod tym linkiem.

źródło: lossientereinos.com