W grze o władzę nie ma litości, a śmierć w Westeros zbiera krwawe żniwo. W finałowym epizodzie piątego sezonu również nie zabrakło popisowych śmierci, ale wstrząśnięci fani przybrali symboliczną żałobę. Strona slate.com oferuje możliwość ostatniego pożegnania swojego ulubieńca.

Na rzeczonej stronie, pod

tym adresem

możemy znaleźć wirtualny cmentarz z wystawionymi nagrobkami bohaterów poległych w serialu, znanych nam przynajmniej z imienia. Na każdym wyryto “datę” śmierci i herb, jeśli delikwent taki posiadał, natomiast u stóp widnieje liczba złożonych kwiatów i link do dokładnego opisu losów postaci i ich zakończenia.

nagrobek3

Aby złożyć kwiaty, wystarczy kliknąć na kamień nagrobny – wówczas ujrzymy samotne kwiecię opadające na płytę. Widoczna liczba kwiatów jest oczywiście proporcjonalna do liczby składających. Nie wiąże się to z żadnym kosztem lub obowiązkiem udostępniania strony. Do tej pory rekordzistą jest Eddard Stark, z wiązką 224 677 kwiatów.

Jak informuje slate.com, cmentarz ów powstał specjalnie dla pogrążonych w żałobie i smutku wielbicielach uśmierconych postaci, których ze względu na ich nieistnienie nie mogą właściwie pożegnać. Jak piszą,

Kliknij na nagrobek by zostawić kwiat, i niech proces uleczenia się rozpocznie.

nagrobek4

Oczywiście, może to godzić w uczucia ortodoksyjnych katolików. Wszystkim urażonym wirtualnym cmentarzem przypominamy, że to tylko forma wyrażenia pewnego emocjonalnego przywiązania do bohatera, którego przecież poznajemy od podszewki, jak bliską osobę. Koniec końców, często darzymy ich swego rodzaju miłością. ;)

źródło: slate.com