Dwie osoby aresztowano w sprawie wycieku odcinka Łupy wojenne.

Kiedy niemal trzy doby przed oficjalną premierą w sieci pojawił się odcinek 7×04, wszyscy uznali, że ma to związek z hakerskim atakiem na HBO. Fani z satysfakcją myśleli, że absolutnie rekordowy wynik oglądalności na kanale utarł grupie przestępczej nosa. Prawda może jednak zaskoczyć

Najwyraźniej niskiej jakości znak wodny zaprowadził dochodzenie do Azji, a dokładniej do stacji Star India, która emituje serial na półwyspie. Wczorajsze wydanie indyjskiej gazety codziennej Mid-Day poinformowało, że aresztowano dwóch mężczyzn w związku z wyciekiem epizodu 7×04.

Podejrzani byli zatrudnieni w firmie Prime Focus Technologies. To skrzydło przedsiębiorstwa Andheri zajmującego się przechowywaniem i przetwarzaniem treści z Gry o tron na potrzeby serwisu broadcastowego Hotstar dla stacji Star India. Wewnętrzne śledztwo wykazało, że do wycieku doszło właśnie z ich serwisów. Wskazano też ID dwóch pracowników odpowiedzialnych za to wydarzenie i oskarżono ich m.in. o “przestępcze naruszenie zaufania”, “niszczenie komputera lub jego systemu” na bazie indyjskiego prawa o cyberprzestępczości.

tt

Ciekawostką może być też fakt, że jeden z użytkowników serwisu reddit już ponad tydzień temu zapowiadał wyciek odcinka 7×05 w dniu 7 sierpnia “około godziny 15:00 czasu indyjskiego”. Niezależnie czy winni byli wskazani pracownicy, czy tylko wykradziono ich ID, zaskakujące, że tak szybko uporano się ze sprawą – jeśli działania te okażą się skuteczne, to może oznaczać koniec wycieków na ten sezon, zwłaszcza że HBO zaprzestało negocjacji z grupą hackerską, mimo kolejnych butnych ogłoszeń ze strony przestępców.

 

Spodziewacie się kolejnych wycieków odcinków?


źródło: watchersonthewall.com