Autor "Pieśni Lodu i Ognia" w odpowiedzi na jedno z pytań na swoim blogu potwierdził, że okładka VI tomu (najprawdopodobniej autorstwa jednego z fanów), która od lat krążyła po Internecie, została wybrana przez wydawcę do oficjalnego wydania "Wichrów zimy".

W jednym z komentarzy dotyczących wyczerpującego wpisu na blogu pisarza, w którym autor potwierdził, że “Wichry zimy” nie zostaną wydane przed 6. sezonem “Gry o tron” (więcej tutaj), Martin odpowiedział jednemu z czytelników, że popularna i najprawdopodobniej fanowska okładka VI tomu “Pieśni Lodu i Ognia”, która od wielu lat krąży po Internecie, faktycznie jest brana pod uwagę w oficjalnym wydaniu:

okladka

Autor zaznaczył jednak, że wspomniana okładka jest brana pod uwagę obecnie, a takie elementy często ulegają zmianie. Z wpisu nie wynika konkretnie, o które wydawnictwo miałoby chodzić, ale niemal na pewno chodzi o amerykańskie Bantam, które wcześniej wydawało podobnie wizualne okładki (powielane również w innych krajach). Natomiast w samej odpowiedzi autor nie odpowiada jednoznacznie na pytanie – nie wiemy, czy okładka była kiedyś oficjalnie zamówiona przez wydawnictwo (a następnie pojawiła się w Internecie), czy też została odkupiona bądź w inny sposób pozyskana od uzdolnionego graficznie fana.

Co sądzicie o takiej okładce dla “Wichrów zimy”?

windz10

źródło: grrm.livejournal.com