Wygląda na to, że o pierwszym z planowanych kilku spin-offów stale dowiadujemy się więcej od autora “Pieśni Lodu i Ognia” niż samego HBO.

Podczas wywiadu z serwisem Entertainment Weekly Martin ujawnił dość szeroki zarys fabularny prequela, który będzie rozgrywać się tysiące lat przed wydarzeniami “Gry o tron”. Czego więc się dowiedzieliśmy?

W PREQUELU WESTEROS PODZIELONE JEST NA PRZESZŁO 100 KRÓLESTW.

Przywykliśmy do mówienia o Siedmiu Królestwach. Istniały one jednak w czasie Podboju Aegona [okres ok. 300 lat przed wydarzeniami z “Gry o tron” — przyp. red.]. Jeśli cofniemy się nieco wcześniej, mamy dziewięć królestw, a wcześniej dwanaście. I cofając się dalej, doszlibyśmy to około stu małych królestw. W tym właśnie czasie będzie rozgrywać się fabuła.

POJAWI SIĘ RÓD STARKÓW ORAZ WILKORY.

Bez obaw — zobaczymy Starków.

POJAWIĄ SIĘ BIALI WĘDROWCY.

Obecność białych wędrowców, czy też Innych, to sprawa oczywista — będą ważną częścią fabuły.

ZABRAKNIE LANNISTERÓW, PRZYNAJMNIEJ NA POCZĄTKU, ALE…

Prequel rozgrywa się przed powstaniem rodu Lannisterów. I choć ich zabraknie, pojawi się już Casterly Rock, zarządzane przez ród Casterlych.

OBSADA PONOWNIE BĘDZIE ZRÓŻNICOWANA BEZ JEDNEJ GŁÓWNEJ POSTACI

Nie lubię słowa “główna postać” w serialu. Jak widać na przykładzie “Gry o tron”, nigdy nie wskazaliśmy jednej głównej postaci historii. Tutaj również takich nie uświadczycie; pojawi się po prostu wielu tak samo istotnych bohaterów.

TYTUŁ POZOSTAJE NIEZNANY I PRAWDOPODOBNIE NIE JEST TO TAKŻE “BLOODMOON”

Słyszałem o propozycji “The Longest Night” [“Najdłuższa noc”
— przyp. red.]. Zdecydowanie nie miałbym nic przeciwko temu. To naprawdę dobry tytuł.

W końcu otrzymaliśmy zatem pierwsze konkretne ramy dotyczące prequela. Słowa Martina o Casterly Rock mają swoje potwierdzenie w rzeźbach lwów widocznych na planie zdjęciowym. Z kolei informacje o Innych przekazywane były także wcześniej.

Zagadką pozostaje także tytuł serialu. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się — również od Martina — że produkcja nie będzie zatytułowana “The Long Night” (“Długa noc”), jak początkowo myślano. Z kolei całkiem niedawno pojawiły się informacje o tytule “Bloodmoon”, choć prawdopodobnie jest to tylko tytuł roboczy.

Zdjęcia do prequela trwają w Irlandii Północnej, a niebawem przeniosą się także do Włoch.

źródło: ew.com