W czerwcu zeszłego roku po dość długim trzymaniu widzów w niepewności stacja HBO w końcu ogłosiła, że pierwszy z kilku planowanych spin-offów “Gry o tron” otrzymał zielone światło do produkcji. Jednocześnie włodarze stacji informowali, że pod uwagę branych jest jeszcze kilka innych projektów, o których jednak z biegiem czasu ucichło. Niedawno jeden ze scenarzystów “Gry o tron”, Bryan Cogman, potwierdził, że przygotowywany przez niego projekt prequela jednak został anulowany.

Teraz w sprawie zabrał głos sam autor “Pieśni Lodu i Ognia”, George R.R. Martin, który potwierdził, że oprócz pierwszego zamówionego prequela (którego nieoficjalny tytuł to “The Long Night“) w fazie preprodukcji znajdują się jeszcze dwa inne tytuły:

Jeśli mowa o telewizji, nie wierzcie we wszystko, co czytacie. Internetowe doniesienia często nie są rzetelne. Mieliśmy w HBO pięć różnych seriali w świecie “Gry o tron” we wstępnej produkcji (nie lubię określenia “spin-off”) i prace nad trzema z nich nadal trwają. Zdjęcia do tego, którego nie powinienem nazywać “Długą Nocą”, ruszają w tym roku, natomiast do dwóch pozostałych powstają obecnie scenariusze. O czym będą? Tego zdradzić nie mogę. Ale możecie zerknąć do “Ognia i krwi” i snuć własne teorie.

Świat “Pieśni Lodu i Ognia” to historia rozgrywająca się na przestrzeni wielu tysięcy lat, ale jako że “Ogień i krew” skupia się na dynastii Targaryenów, to być może Martin właśnie zawęził nam pole do zgadywania.

Więcej o planowanych prequelach “Gry o tron” dowiecie się, przeglądając informacje w sekcji “Przeczytaj również” poniżej.

źródło: georgerrmartin.com