Zdaje się, że casting do 6. sezonu ruszył na całego! Von Sydow, 86-letni weteran kina, zagra bardzo ważną rolę w 6. sezonie "Gry o tron" - i jest to postać, którą już poznaliśmy! Aktor wcieli się w tajemniczą istotę, którą zobaczyliśmy w finale 4. sezonu w wątku Brana Starka.

Po raz ostatni widzieliśmy Brana w finale 4. sezonu, kiedy wraz z Hodorem i Meerą Reed dotarł w końcu do jaskini trójokiej wrony, napotykając tam tajemniczą istotę, z pozoru przypominającą człowieka zrośniętego z korzeniami. Wątek ten jednocześnie wyczerpał dostępny materiał książkowy, więc zarówno osoby, które tylko oglądają serial jak i czytelnicy mogą się jedynie domyślać, co czeka młodego Starka – z pewnością jednak napotkana przez niego postać, w którą wcieli się von Sydow (zastępując tym samym Stuarta Rodgera, który otrzymał angaż na finałowy odcinek 4. serii), odegra znaczącą rolę w przyszłych wydarzeniach.

max3

Max von Sydow jest jednym z najbardziej popularnych szwedzkich aktorów, mającym na swoim „koncie” występy w szeregu filmów Ingmara Bergmana oraz takich produkcjach jak „Egzorcysta”, „Trzy dni kondora”, „Conan Barbarzyńca”, „Diuna”, „Sędzia Dredd” czy „Raport mniejszości”. W ostatnich latach mogliśmy go też zobaczyć między innymi w „Wyspie tajemnic” Martina Scorsese i serialu historycznym „Dynastia Tudorów”.

raven(kadr z odcinka 4×10, © HBO)

Czy 6. sezon przyniesie nam w końcu wyjaśnienie (tudzież potwierdzenie), kim lub czym jest trójoka wrona? Wiele dostępnych w książkach informacji bardzo wyraźnie wskazuje, że jest to (spoilery z „Tańca ze smokami”!)

Spoiler! UwagaPokaż spoiler

Co sądzicie o castingu von Sydowa? Jak według Was potoczy się teraz wątek Brana?

źródło: ew.com