Premiera ósmego sezonu “Gry o tron” jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w świecie popkultury. Dotychczas wiadomo było tylko, że nastąpi to w przyszłym roku. Na konferencji prasowej, która niedawno odbyła się w Beverly Hills, wreszcie doczekaliśmy się kolejnych wieści.

Dyrektor ds. programu HBO, Casey Bloys oświadczył, że ostatni sezon “Gry o tron” będzie miał premierę w pierwszej połowie 2019 roku.

Nie można powiedzieć, że nie dało się tego przewidzieć. Na początku lipca zakończyły się zdjęcia do serialu, zatem na montaż i dodawanie efektów specjalnych pozostało twórcom wiele czasu. W świetle tych informacji, można podejrzewać, że ostatni sezon wystartuje w okolicach marca lub kwietnia, tak jak miało to miejsce z większością poprzednich. Oznaczałoby to, że pozostało już tylko około ośmiu miesięcy oczekiwania.

Casey Bloys wypowiedział się także na temat zamówionego prequelu “Gry o tron” (o którym więcej pisaliśmy tutaj i tutaj). Pracownik HBO oświadczył, że rozpoczęcie zdjęć jest planowane na początek 2019 roku. Nadal poszukiwany jest odpowiedni reżyser.

Przypominamy, że 8. sezon serialu zamknie się w sześciu odcinkach. Czy spodziewacie się, że pierwszy z nich będziemy mogli zobaczyć na wiosnę przyszłego roku? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

źródło: winteriscoming.net /ew.com