Wczoraj potwierdziły się obawy tysięcy fanów "Gry o tron" i "Pieśni Lodu i Ognia": George Martin poinformował, że nowy tom na pewno nie zostanie wydany przed 6. sezonem, co wywołało mieszane reakcje. Dziś autor postanowił podziękować wszystkim fanom za niesłabnące mimo tych złych wieści wsparcie.

Przypomnijmy: we wczorajszym newsie przedstawiliśmy pełne tłumaczenie długiego wpisu autora, w którym opisał on proces powstawania “Wichrów zimy” w ostatnich miesiącach oraz przyznał, że nie był w stanie dotrzymać terminów, które początkowo traktował bardzo optymistycznie. Jednocześnie autor odniósł się do problemu potencjalnych spoilerów w serialu i potwierdził, że szósty tom “Pieśni Lodu i Ognia” na pewno nie zostanie wydany przed premierą 6. sezonu “Gry o tron”.

W nowym wpisie autora na jego blogu czytamy:

Jestem niesamowicie zdumiony olbrzymim wsparciem, jakie otrzymałem w związku z publikacją mojego postu dotyczącego “WICHRÓW ZIMY”.

Z całego serca Wam dziękuję.

Gdy rano zalogowałem się na swojego bloga, zobaczyłem, że pojawiło się 40 stron z komentarzami. Nie zdążyłem jeszcze przeczytać nawet połowy. Tak że jeśli jeszcze nie dotarłem do Twojego, cierpliwości. (Zazwyczaj moi wierni słudzy robią to za mnie, ale wszyscy wyjechali świętować Nowy Rok).

Trudno wyrazić słowami, jak bardzo jestem Wam wdzięczny za te miłe słowa.

źródło: grrm.livejournal.com