Wiemy już, w których miejscach w hiszpańskiej Paniscoli ekipa filmowa będzie kręcić 6. sezon "Gry o tron". Zapraszamy do przejrzenia opisów oraz galerii.

Rada miejska Peniscoli oficjalnie potwierdziła, w których miejscach będą kręcone sceny do szóstej serii “Gry o tron”, dodając  także informacje o datach zdjęć w poszczególnych miejscach. Będą to następujące lokacje:

  • Portal Fosc – średniowieczna umocniona brama, którą służyła za główne wejście do miasta aż do XVIII wieku. Przejście zarezerwowano dla ekipy filmowej od 4 do 5 października.
  • Plac świętej Marii (Plaza Santa Maria) – zabytkowy plac umieszczony na skraju miasta, otoczony wieloma średniowiecznymi łukami i bramami, często używany do koncertów i innych imprez kulturalnych. Zdjęcia w tym miejscu potrwają najprawdopodobniej od 3 do 6 października, zważywszy na wyłączenie całego terenu z ruchu pieszego na ten okres.
  • Plac defiladowy Plaza de Armas – dobrze zachowany średniowieczny plac z widokiem na morze, znajdujący się w niedalekiej odległości od Portal Fosc (co może wskazywać na np. pochód lub podobną scenę). Zdjęcia w tym miejscu potrwają 1 i 2 października.

Oczywiście brakuje oficjalnych informacji odnośnie tego, jakie wątki mogą być filmowane w tych miejscach, jednak bliskość morza mogłaby sugerować Królewską Przystań, Dorne lub Meereen.

źródła: todopeniscola.com
watchersonthewall.com

Galeria