Autor "Pieśni" obiecuje wiele zmian i dodatkowych wydarzeń.

Już na początku roku 2016 (choć wiele osób podejrzewało to długo wcześniej ) po emocjonującym wpisie autora jasnym stało się, że George R.R. Martin nie zdoła ukończyć pozostałych dwóch tomów “Pieśni Lodu i Ognia” przed finałem “Gry o tron”. Od dawna także wiemy, że autorowi nie udało się ukończyć nawet szóstego tomu, czyli “Wichrów zimy”, których data wydania pozostaje nieznana, a w lipcu minie osiem lat od premiery poprzedniego tomu — “Tańca ze smokami”.

Sytuacja już dłuższy czas temu zrodziła obawy wśród fanów książek, że serial HBO przedwcześnie zdradzi im finał całej historii. W rozmowie z serwisem The Rolling Stone autor zaznacza jednak, że czytelnicy nie zostaną pozostawieni na przysłowiowym lodzie:

Zdaję sobie sprawę z tego, że bardzo wolno piszę te książki. Główne wydarzenia z końca historii w serialu oparte są na informacjach, które zdradziłem twórcom serialu pięć, sześć lat temu. Można się jednak spodziewać licznych zmian i rzeczy, które dodali od siebie.

Mimo że pisarz od dłuższego czasu przypomina, że jego priorytetem jest teraz wydanie “Wichrów”, data publikacji nadal nie jest znana. Wielu fanów wytyka jednak pisarzowi, że w międzyczasie intensywnie pracował nad kolejnymi tomami antologii “Dzikie karty” lub “Ogniem i krwią“, czyli dwutomową historią Targaryenów.

źródło: rollingstone.com