Wygląda na to, że koniec zdjęć do siódmego sezonu Gry o tron zbliża się wielkimi krokami.

Choć nie ma potwierdzonej informacji od HBO czy producentów, to szereg wypowiedzi gwiazd serialu i związane z nimi wydarzenia bezpośrednio na to wskazują.

3 lutego Emilia Clarke na swoim koncie na Instagramie zamieściła następującą wiadomość, w której stwierdziła, że jest zaledwie dzień od zakończenia zdjęć do sezonu siódmego oraz zapewniła, że będzie on niesamowity. Wczoraj Sophie Turner oglądała na żywo Super Bowl, a dzisiaj amerykańskim fanom Gry o tron udało się złapać Kita Haringtona w jednym z barów na Brooklynie w Nowym Jorku, co wskazuje, że raczej zakończyli już zdjęcia w studio w Belfaście. Petera Dinklage’a już jakiś czas temu zauważono, gdy dokonywał zasadniczej zmiany swojego wyglądu, co raczej nie pasowałoby do wizerunku Tyriona Lannistera, co też pozwala przypuszczać, że zakończył pracę. Z kolei Conleth Hill (Varys) w wywiadzie udzielonym niedawno amerykańskiej telewizji CBS zdradził, że zakończył już pracę nad siódmym sezonem oraz stwierdził, że zdjęcia powinny potrwać do końca lutego lub niewiele dłużej.

tyrion1

Jeśli chodzi o fabułę nadchodzącego sezonu, oprócz prac w studio w Belfaście wciąż trwają zdjęcia na islandzkim planie filmowym serialu, a jednej z polskich fanek serialu udało się spotkać tam Liama Cunninghama (Davos) i Joe Dempsiego (Gendry). Zdjęcie stamtąd zamieścił również Kristofer Hivju (Tormund). Grupa fanów zauważyła też Rory’ego McCanna (Ogar), który nie był już tak chętny do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Obecność tych aktorów na Islandii może potwierdzać rozwój fabuły zgodny z wyciekami scenariusza, według których [spoiler] Gendry i Ogar będą częścią grupy, który uda się za Mur w celu skonfrontowania się z białymi wędrowcami i ich armią ożywionych trupów.[/spoiler]

Fanom udało się zrobić zdjęcie, przedstawiające dwie łodzie wyciągnięte na brzeg, co może sugerować, że akcja przeniesie się w okolice Wschodniej Strażnicy – zamku Nocnej Straży, który jest jednocześnie portem, może więc stanowić dogodną bazę wypadową na Północ, na przykład do Hardhome.

Wszystko to wskazuje, że już niedługo będziemy mogli spodziewać się komunikatu od HBO w sprawie zakończenia zdjęć, w związku z czym możemy liczyć na pierwsze oficjalne zapowiedzi lub nawet trailer!