Z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej końca “Gry o tron”. Dotychczas każdy kolejny sezon cieszył się większą oglądalnością od poprzedniego, można więc spekulować, że ósmy (i ostatni) przyniesie HBO, twórcom serialu i aktorom kolejne krocie. No właśnie – dla aktorów, którzy obsadzają główne role, serial był głównym źródłem zatrudnienia przez ostatnie kilka lat. Oczywiście część z nich, oprócz “Gry o tron”, pojawiła się w innych tytułach czy zajmowała się produkcją filmów. Koniec serialu wiąże się jednak dla nich z utratą dotychczasowego zajęcia i koniecznością znalezienia czegoś nowego. Na ten temat wypowiedziała się niedawno dla BBC Newsbeat Maisie Williams, serialowa Arya Stark.

Jestem naprawdę podekscytowana tym, że “Gra o tron” się kończy i będę miała czas na zajmowanie się czymkolwiek zechcę. To naprawdę świetna sprawa i fajnie będzie grać role, które mi się zwyczajnie spodobają. Będę mogła pokazać światu, jaką aktorką chcę być, jest to też okazja, by trochę ukształtować moją karierę.

Williams będziecie mogli zobaczyć w przyszłym roku w filmie “Nowi mutanci” (spin-off serii X-Men). Jednak oprócz grania w kasowych hitach Maisie otworzyła również własną wytwórnię filmową i planuje zająć się kinem niezależnym. Aktorka przyznała, że chciałaby wyprodukować i zagrać w brytyjskim filmie z tego gatunku. Co ciekawe, wymienia nawet reżysera, z którym życzyłaby sobie pracować – jest nim Dexter Fletcher.

Powrót tutaj (do Wielkiej Brytanii – przyp. red.) oznaczał też powrót do oglądania wszystkich zaległych niezależnych filmów. Dzięki temu zdałam sobie sprawę, jak bardzo mi tego brakowało. Jeśli mam być szczera, jest to jedyne miejsce, w którym chciałam się znaleźć.

Wygląda na to, że Maisie Williams będzie miała trochę czasu na planowanie swojej kariery po serialu. Mimo, iż wiemy, że zdjęcia do 8. sezonu już się rozpoczęły, prawdopodobnie nie są jeszcze na etapie scen z Aryą. Aktorka korzysta z tego, spędzając czas w rodzinnym domu.

A wy macie jakieś pomysły, czym mogliby zajmować się aktorzy po końcu 8. sezonu? Podzielcie się przewidywaniami!

Źródło: winteriscoming.net