Pracująca przy pięciu sezonach kostiumograf Michele Clapton zrezygnowała z pracy przy serialu. Już znamy jej następcę.

Pracująca do tej  pory przy kostiumach dla wszystkich wyprodukowanych sezonów Michele Clapton zyskała już spore uznanie dla swojej pracy w oczach widzów i twórców. Jednak postanowiła już rozstać się z ekipą serialu, o czym możecie przeczytać w tym artykule. Jej następczynią ma zostać April Ferry, uznane nazwisko w branży – 82-letnia Amerykanka odpowiadała za kostiumy do takich produkcji jak “Jurassic World”, “Terminator 3: Bunt maszyn”, “Elizjum”, “Surogaci”, “Parasol bezpieczeństwa” i kilku innych znanych filmów. Również dla serialu “Rzym”, za co otrzymała nagrodę Emmy. W 1995 roku została nominowana do Oscara za film “Maverick”. Pracuje w zawodzie od ponad trzydziestu lat.

april

David Benioff i Dan Weiss tak komentują ten wybór:

Jeśli chodzi o kostiumy, to nadal czeka nas sporo pracy; u wielu postaci będziemy je zmieniać i musimy odpowiednio je stworzyć. Cieszymy się, że dołączyła do nas tak wspaniała osoba jak April, która zajmie się kostiumami w ostatnich rozdziałach naszej historii.

Czy sprawdzi się osoba, która dotąd tworzyła dla produkcji bardzo dalekich klimatem do średniowiecznego Westeros? Przekonamy się w przyszłym roku.