Już jutro, 25 września, startuje kolejna edycja Łódzkiego Festiwalu Fantastyki Kapitularz. Tak jak w wypadku większości konwentów, informujemy Was o tym, w jakich atrakcjach związanych z serią martinowską oraz serialem można będzie wziąć udział.

piątek, 25 września

19:30 – Kalambury Lodu i Ognia – Michał “Consvl” Sitkiewicz

Khal Drogo i masa innych “ciekawych” haseł prosto z Westeros (i Essos).

sobota, 26 września

12:00 – Spotkanie z Michałem Jakuszewskim, tłumaczem “Pieśni Lodu i Ognia”

Spotkanie poprowadzi Joanna Wonko-Jędryszek – SemiVowel z forum “Ogień i Lód.”

13:00 – Kobiecość w PLiO – panel dyskusyjny forum “Ogień i Lód” – Forum “Ogień i Lód”

George R.R. Martin ma talent nie tylko do snucia wielowątkowych intryg, lecz także tworzenia skomplikowanych, niejednoznacznych i zapadających w pamięć bohaterów. Podczas tego panelu skupimy się na żeńskich postaciach z “Pieśni Lodu i Ognia”. Rozmawiać będziemy o m.in. tym, jaki model kobiecości dominuje w Westeros i jak wpisują się w niego poszczególne bohaterki.

14:00 – Kontrowersje wokół 5. sezonu “Gry o Tron” – panel dyskusyjny forum “Ogień i Lód”– Forum “Ogień i Lód”

5. sezon “Gry o Tron” bił rekordy oglądalności, ale wywołał też znaczne kontrowersje. Co mogło budzić zachwyt, a co rozczarowanie? Czy twórcom serialu udało się – mimo znacznego odejścia od książkowego pierwowzoru – opowiedzieć spójną i porywającą historię? Co dalej z GoT?  Przyjdź i podyskutuj!

 

Impreza odbędzie się w XXXII Liceum Ogólnokształcącym im. Haliny Poświatowskiej w Łodzi, przy ul. Czajkowskiego 14, a wejściówki na wszystkie trzy dni kosztować będą 40 zł. Pełny program konwentu znajdziecie na jego stronie.