Odcinek drugi 6. sezonu będziemy mogli obejrzeć już jutro, dlatego dziś mamy dla was artykuł o tym, co zdarzy się w nim na pewno i co może się zdarzyć, oparty na zwiastunach, zdjęciach i wywiadach.

Wątek Czarnego Zamku

edd1

Osobiście spodziewałem się, że twórcy będą chcieli jak najbardziej rozciągnąć ten wątek i pominą go w jednym czy dwóch odcinkach. Ale się myliłem. Już w drugim odcinku Edd Cierpiętnik (który w pierwszym epizodzie wyruszył po wsparcie dzikich) wraca, a wraz z nim najprawdopodobniej przybędą wspomniane posiłki. Być może zobaczymy długo oczekiwaną scenę szturmowania bramy Czarnego Zamku przez olbrzyma Wun Wuna, a Davos zdoła uciec i uda się na Niedźwiedzią Wyspę (jak sugerują fragmenty jednego ze zwiastunów). A jak przebiegnie samo starcie między „Team Jon” i „Team Thorne” i jaką rolę odegra pogrążona w kryzysie Melisandre? To już pilnie skrywana przez HBO tajemnica.

Wątek Brana

bran1

Drużyna Brana pojawi się, a sam młody Stark w końcu nauczy się spoglądać w przeszłość przez czardrzewa. Wiemy, że będzie miał wizję walki treningowej młodego Neda i Benjena, nie wiemy jednak, czy w tym odcinku zobaczy coś poza tym (wszyscy mają nadzieję na wizję wydarzeń z Wieży Radości). Możemy natomiast być pewni, że początkowo nie będzie mu szło perfekcyjnie i, jak powiedział Isaac Hempstead-Wright, „Była jedna czy dwie sceny, kiedy jego nastoletnie tendencje do pychy wzięły górę, musi płacić za błędy, które popełnia.” Jednak wątek północnej strony Muru nie skupi się wyłącznie na Branie. Zobaczymy również Meerę Reed, która wyjdzie z jaskini na powierzchnię (co oznacza że nieumarli się wycofali, najpewniej na wezwanie Innych zbierających armię). Być może będzie czuła się niepotrzebna Branowi i Trójokiej Wronie, jak również samotna po tym, jak umarł jej brat.

Wątek Aryi

arya1

Analizując powyższe, oficjalne zdjęcie z 2. odcinka, można domyślać się, że Arya będzie radziła sobie coraz lepiej. Nie oznacza to oczywiście, że od razu zostanie marvelowskim Daredevilem, ale pewne jest, że zacznie wkładać w trening całe swoje serce.

Wątek Królewskiej Przystani

pycelle1

Zwiastun 2. odcinka oraz jego opis dały nam dwie informacje, z których można wnioskować że Tommen będzie musiał zostać królem „na poważnie” i będzie próbował opanować sytuację samodzielnie. Według opisu Jaime będzie dawał rady Tommenowi, ale zwiastun sugeruje, że młody król będzie działał częściowo wbrew rodzicom, gdyż widzimy w nim scenę, w której żołnierze Lannisterów zastępują drogę Cersei mówiąc, że robią to „z rozkazu króla” (swoją drogą, raczej niewiele zdziałają, gdyż królowej regentce towarzyszy ser Robert).

Pozostałe wątki

yara1

Ramsay planuje atak na Czarny Zamek, sądząc, że uciekli do niego Theon i Sansa, zaś z jego ojcem rozmawia Harald Karstark, syn Rickarda, którego w sezonie 3. pozbawił głowy sam Robb Stark. Jest to oczywiście preludium do oczekiwanej z niecierpliwością bitwy między Boltonami a Dzikimi.

Według opisu 2. odcinka „Balon Greyjoy rozważa nowe możliwości”.

[spoiler] Wiemy oczywiście, że nic z tego nie wyjdzie, gdyż najprawdopodobniej umrze w tym sezonie. [/spoiler]

Zaś sądząc po oficjalnych zdjęciach, Yara nie jest z jego rozważań zbytnio zadowolona. Co może planować Balon? Czyżby kolejną rebelię? A może otwarty atak na Winterfell po nieudanej próbie odbicia Theona w 4. sezonie?

Brienne w końcu znalazła Sansę i z pewnością mają sobie dużo do powiedzenia, zaś fani na wszelkich portalach internetowych wysławiają silną, niezależną wojowniczkę z Tarthu (a co niektórzy rozważają możliwość romansu Sansa+Theon). Jednak nie możemy zapominać, że to nie koniec kłopotów Brienne i Starkówny i będą one musiały znaleźć schronienie przed Boltonami. W serialu nie ma już bezpiecznego obozu Stannisa, dlatego najbardziej oczywistą opcją jest udanie się do Czarnego Zamku. Może w drodze na północ spotkają się z jadącym w przeciwnym kierunku Davosem?

Jeśli chodzi o Daenerys, to o jej udziale w 2. odcinku niestety nie wiemy praktycznie nic, poza tym że ona i Dothrakowie raczej się pojawią. Lepiej jest z wątkiem Tyriona, bowiem w zwiastunie możemy zobaczyć jego „konfrontację” z Viserionem i Rhaegalem. Lannister szuka sposobu na powstrzymanie Harpii, które w ostatnim odcinku dokonały pożaru w porcie, gdyż wie, że bezczynne czekanie w niczym nie pomoże. Czyżby chciał zwalczyć ogień ogniem?

Autor: Mikołaj Gierat

Wideo

"Gra o tron" 6x02 - "Dom" - Zapowiedź odcinka [Napisy PL]