Dotarliśmy do połowy 6. sezonu. Piąty odcinek zapowiada się bardzo interesująco, dlatego przyjrzyjmy się, jak co tydzień, teoriom na jego temat.

Poniższy artykuł jest wolny od spoilerów.
6x05.24
Zdecydowanie najważniejszą postacią odcinka „The Door” będzie Bran. Do tej pory jego wizje wniosły niewiele, szczególnie dla fanów książkowych. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że nareszcie dowiemy się czegoś ważnego. Okoliczności jego kolejnej wizji znamy już od jakiegoś czasu. Jak powiedział Isaac Hempstead-Wright, jego bohater będzie czasem nieposłuszny i poniesie konsekwencje swojej pychy. Już od premiery sezonu wiemy, że chodzi tu o wizję w której spotka Nocnego Króla. Pojawiła się również jakiś czas teoria, że Inni dzięki Branowi znajdą jaskinię Trójokiej Wrony i ją zaatakują. Teraz znamy szczegóły: Bran będzie poznawał historię Dzieci Lasu oraz prawdopodobnie genezę Białych Wędrowców. Przez swoją ciekawość zostanie w wizji zbyt długo i nie będzie mógł wrócić. Poskutkuje to tym, że Nocny Król wyczuje jego obecność i najprawdopodobniej (zgodnie z teorią) wyruszy z armią, żeby go zabić. A jeśli kalece uda się uciec na południe dzięki Hodorowi (lub dzięki obiecanemu przez Wronę lataniu!), to bardzo możliwe że niedługo dotrze do swojego rodzeństwa. W tym sezonie Starkowie wreszcie spotykają się ponownie.
GOT605_080315_HS_DSC_00971-1140x759
A skoro już o rodzeństwie Brana mowa, to Sansa i Jon po otrzymaniu listu od Ramsaya planują atak na Winferfell. Brienne dostanie misję zdobycia wsparcia Tullych, a Davos- Mormontów. Zaś sama Starkówna spotka się z Littlefingerem (czy tylko mnie ciekawi jakim cudem tak szybko pokonał dystans z Doliny pod Mur?). Ich rozmowa będzie zapewne tak przyjemna, jak rozmowa Yary z Theonem, jednak chcąc nie chcąc będzie musiała zawrzeć z nim sojusz- bez wojsk Arrynów ciężko będzie pokonać Boltonów.
game-of-thrones-12.nocrop.w529.h296
Jeśli chodzi o wątek rodu Greyjoyów, to na Pyke odbędzie się Królewski Wiec, na którym wybrany zostanie nowy władca Żelaznych Wysp. Czytelnicy sagi wiedzą, że będzie nim [spoiler] Euron. Zaś w wywiadzie Pilou Asbæk powiedział, że jego wątek będzie bardzo krwawy- możemy więc być pewni, że w kolejnych odcinkach historia wyspiarzy utrzyma swój poziom. [/spoiler]
GOT605_081915_HS__DSC71501
Rozwinie się również wątek Tyriona i jego małej rady. Do tej pory w 6. sezonie jego historia nie była zbyt interesująca (poza momentem ze smokami). Teraz jednak w Meereen pojawi się nowa postać -konkretnie nieznana wcześniej Czerwona Kapłanka, która być może pomoże Lannisterowi rozwiązać problemy miasta. Pomimo tego, że o jej wprowadzeniu wiedzieliśmy od dawna, to nie jest jasne, jaką konkretnie odegra rolę. Miejmy nadzieję, że przynajmniej dzięki niej akcja nabierze tempa.
11-1-800x1202
Skoro już jesteśmy w Essos, przenieśmy się do Daenerys. Smocza Królowa oswobodziła się z niewoli Dothraków i teraz zmierza z kobietami z Dosh Khaleen do Meereen. Są z nią oczywiście Daario i Jorah. Ten ostatni, sądząc po powyższym zdjęciu, da jej do zrozumienia, że jest chory na szarą łuszczycę i niedługo umrze. Czy zmieni to stosunek Daenerys do Mormonta?
GOT605_081415_HS__DSC69081-1140x759
Ostatnim wątkiem co do którego mamy pewność, że również się pojawi, jest wątek Aryi. Jaqen ponownie, po raz pierwszy od czasu porażki w 5. sezonie, podda ją próbie. Będzie musiała zabić człowieka -prawdopodobnie niewinnego. Jak podoła temu zadaniu? Cóż, raczej powinna je wykonać,  jeśli nie chce znowu stracić zaufania Ludzi bez Twarzy.
Niestety, nie wiemy czy zobaczymy wątki Królewskiej Przystani i Ramsaya, ale jest to bardzo wątpliwe.
Zapraszam do dyskusji w oczekiwaniu na odcinek.