Hiszpańska strona Los Siete Reinos udostępniła nagranie, które przedstawia sceny walki mające miejsce w zamku Castillo de Zafra. Fragment, który możemy zobaczyć na amatorskim filmiku nagranym przez fana  smartphonem, jest z całą pewnością retrospekcją z Wieży Radości.

Wydarzenia o których mowa miały miejsce w 283 roku o. P., czyli ok. 15 lat przed wydarzeniami z “Gry o tron”. Akcja działa się pod koniec rebelii Roberta Baratheona. Eddard Stark oraz jego sześciu towarzyszy (Howland Reed, Lord Willam Dustin, Ethan Glover, Martyn Cassel, Theo Wull i ser Mark Ryswell) udali się do miejsca, gdzie więziona była Lyanna Stark. Zmierzyli się oni tam z trzema członkami Gwardii Królewskiej Aerysa II Targaryena. W jej skład wchodził Lord Dowódca Gwardii Gerold Hightower, ser Oswell Whent oraz legendarny ser Arthur Dayne, który zwany był Mieczem Poranka. Jedynymi ocalałymi z pojedynku byli Eddard Stark i jego przyjaciel, Howland Reed. Po potyczce znaleźli oni w wieży umierającą Lyannę, która w ostatnich swoich słowach poprosiła Neda o dotrzymanie tajemniczej obietnicy. Fani spekulują, że informacja, którą Lyanna przekazała bratu mogła dotyczyć pochodzenia Jona Snowa.

W 6. sezonie “Gry o tron” zobaczymy wydarzenia z Wieży Radości, więc bardzo możliwe, że dowiemy się kim byli prawdziwi rodzice Jona. Poniżej możecie obejrzeć amatorskie wideo z planu, w którym widać walkę między towarzyszami Neda a członkami Gwardii Królewskiej Szalonego Króla.

W Hiszpanii widziany był Isaac Hempstead-Wright – aktor, który gra Brana Starka. Po dotarciu do Trójokiej Wrony, Bran zdobywa możliwość patrzenia w przeszłość, widzi ją w swoich snach:

Cały świat leżał pod nim, ogromny gobelin bieli, brązu i zieleni. Widział wszystko tak wyraźnie, że przez chwilę zapomniał strachu. Widział całe Królestwo i wszystkich jego mieszkańców. Zobaczył Winterfell tak samo, jak widzi je orzeł, jego wysokie wieże, trochę przysadziste, gdy oglądane z góry, mury – zaledwie nitki na ziemi. Zobaczył maestera Luwina, jak stoi na swoim balkonie przygląda się niebu przez lupę z wypolerowanego brązu, a potem marszcząc czoło, zapisuje coś w księdze. Zobaczył swojego brata, Robba, wyższego i silniejszego niż wtedy, gdy widział go, jak ćwiczy się w szermierce na dziedzińcu, posługując się prawdziwym mieczem. Zobaczył Hodora, olbrzyma ze stajni, który niósł kowadło do kuźni Mikkena swobodnie, jakby to był snopek słomy. W sercu bożego gaju ogromne białe drzewo dumało nad swoim odbiciem w czarnym stawie, szeleszcząc liściami w chłodnym wietrze. Uniosło oczy znad wody i popatrzyło na Brana ze zrozumieniem, kiedy poczuło, że i on patrzy na nie z góry.

W związku z powyższymi informacjami bardzo prawdopodobne jest, że retrospekcja z Wieży Radości, którą zobaczymy w 6. sezonie “Gry o tron” będzie przestawiona jako jedna z wizji Brana.

W scenie będziemy mogli zobaczyć wspomnianego już wcześniej ser Arthura Dayne`a. Niepotwierdzone informacje mówią, że zagra go Eddie Eyre.

eddie-eyre


Źródło:

gameoflaughs.com

www.blastr.com