Jak można się było dowiedzieć z naszego portalu, HBO szykuje cały szereg spin-offów “Gry o tron”. Gdy pojawiła się informacja o czterech duchowych następcach serii, głos postanowił zabrać George R.R. Martin i wspomniał o piątym.

Autor powiedział też, że nad piątym spin-offem pracuje ktoś, kto ma wyjątkowo dużą wiedzę o uniwersum. Zaraz potem w Internecie pojawiła się spekulacja, że chodzi o Bryana Cogmana. Jak się dzisiaj okazuje, internauci trafnie odgadnęli kogo miał na myśli pisarz.

Nie wiecie kto to Cogman? Najlepiej wyjaśni wam to Martin na swoim NieBlogu:

Bryan Cogman nie powinien potrzebować przedstawienia fanowi “Gry o tron”. Był częścią serialu od samego początku. Ba, nawet przed początkiem, kiedy David Benioff i D.B Weiss zatrudnili go jako asystenta, zanim jeszcze nakręcono pilot. Zaczynał skromnie, a od tego czasu awansował na stanowisko scenarzysty, potem redaktora, następnie współproducenta, producenta i producenta wykonawczego. Mniej formalnie, był też w GOT “Strażnikiem Kanonu”, człowiekiem, który znał materiał lepiej niż ktokolwiek inny (za wyjątkiem mnie, chociaż czasami nie jestem tego pewny). (…) Jeśli Dedecy byli królami Westeros w ostatnich siedmiu sezonach, to Bryan Cogman był księciem Smoczej Skały.

Oczywiście pisarz nie ujawnia tematu tego spin-offa, zdradza jednak kilka szczegółów. Ma się on toczyć w Westeros. Ma zaadoptować wydarzenia, którymi fani są szczególnie podekscytowani. Martin będzie nie tylko dawał Cogmanowi porady, ma pracować z nim na każdym etapie produkcji i być współtwórcą serialu.

Martin w swoim wpisie potwierdza też to, co wiedzieliśmy wcześniej: nazwiska scenarzystów, to, że będą to prequele, oraz to, że będzie to coś w stylu niezależnych “seriali-następców”, a nie typowych spin-offów.

Chciałbym ostudzić gorące głowy, które myślą, że dostaniemy za parę lat “Grę o tron” codziennie w telewizji. Najpewniej do etapu pilota dojdą dwa seriale, z czego może jeden zostanie zaakceptowany i trafi do telewizji w 2019 lub 2020. A później jeszcze zobaczymy.

Co o tym myślicie? Czy Martin współtworzący spin-off świadczy o tym, że “Wichry” są już za rogiem czy też już nigdy się ich nie doczekamy? No i o czym jest ten piąty spin-off, który ma tak podekscytować fanów? Czyżby smoki miały zatańczyć?

źródło: LiveJournal George’a R.R. Martina