Bractwo z Królewskiego Lasu

Bractwo z Królewskiego Lasu to okryta niesławą organizacja, działająca za panowania króla Aerysa II. Bractwo zyskało renomę poprzez porywanie szlachciców w obrębie Królewskiego Lasu i żądanie za nich okupu. Ostatecznie stali się takim kłopotem dla króla, że postanowił wysłać oddział żołnierzy dowodzony przez członków jego gwardii królewskiej, by ich unicestwić. Lord Sumner Crakehall i jego dwóch giermków, Merrett Frey i Jaime Lannister, również brali udział w wyprawie. Lord Dowódca, Gerold Hightower, został wcześniej ranny w ataku bractwa na konwój wiozący księżniczkę Elię, więc dowódcą został ser Arthur Dayne.

Organizacja była kryta przez wieśniaków z Królewskiego Lasu. Uniemożliwiali dostanie się sił króla do bractwa. Ser Arthur Dayne, który zyskał zaufanie wieśniaków, zrozumiał, że jedynymi, którzy bronili ich praw byli członkowie Bractwa z Królewskiego Lasu, stąd ta pomoc. Arthur zaapelował do króla w celu poprawienia warunków życia chłopów i zapewnił, że każdy żołnierz, który wziął coś od nich, zapłacił za wszystko. Czyny ser Arthura sprawiły, że dzięki pomocy miejscowej ludności, rozpoczął polowanie na bractwo, gdyż nie mogło dłużej przebywać wśród mieszkańców Królewskiego Lasu bezkarnie.

W znaczącym starciu młody Jaime Lannister, ser Arthur Dayne i ser Barristan Selmy starli się z bractwem. Barristan zabił Simona Toyne'a, przywódcę bractwa, a Arthur pozbył się Uśmiechniętego Rycerza. Jaime Lannister wspomina, że jednym z jego najlepszych wspomnień jest moment, kiedy skrzyżował miecze w Uśmiechniętym Rycerzem. Wszyscy członkowie organizacji zginęli - oprócz Ulmera, który wstąpił do Nocnej Straży.
Istnieje pieśń napisana o Bractwie z Królewskiego Lasu, oto jej fragment:

Niczyje złoto było od nich,
ani ręka, żadnej damy,
O, Bractwo z Królewskiego Lasu.
Nieustraszona, bandycka zgraja.

No man's gold was from them,
Nor any maiden's hand.
Oh, the brothers of the Kingswood,
that fearsome outlaw band.

Członkowie:

Simon Toyne
Uśmiechnięty Rycerz
Wenda Biała Łania
Oswyn Longneck Trzykrotnie Powieszony
Brzuchaty Ben
Fletcher Dick
Ulmer

Komentarze (2)

 • Przemo9051 05/04/2016 20:21
  Wreszcie postępy
  • Jasiek Sosnowski
   Jasiek Sosnowski 05/04/2016 20:49
   Wszystkie organizacje zostały uzupełnione. Jak na razie, artykuły są doszlifowywane, przeprowadzana jest korekta. Niebawem ukażą się na stronie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)

Odliczamy

Premiera finałowego sezonu

dni
godz
min
sek

Świat