Najpobożniejsi

Jeden z dwóch starych, militarnych zakonów, podległych Siedmiu. Ich herbem jest czerwona, siedmioramienna gwiazda na białym polu.

Przez swój herb najpobożniejsi znani są również jako "Gwiazdy". Symbol czerwonej gwiazdy wywodzi się jeszcze z czasów Inwazji Andalów na Westeros, kiedy to co gorliwsi wojownicy wycięli sobie na piersi siedmioramienną gwiazdę. Razem z zakonem znanym jako Synowie Wojownika lub Miecze, tworzą Wojującą Wiarę.

Działają jako militarny odpowiednik braci ubogich. Najpobożniejsi są obrońcami najbiedniejszych. Eskortują pielgrzymów pomiędzy septami. Grupa ta odpowiada wyłącznie przed Wielkim Septonem, uważają bowiem, że przemawia on w imieniu bogów.

W przeciwieństwie do Synów Wojownika, Najpobożniejsi przyjmują w swe szeregi każdego, niezależnie od statusu społecznego. Poprzez powiązania z rebeliąCzłonkowie zakonu zostali brutalnie potraktowani przez króla Maegora. Później jednak, Jaeharys Pojednawca, przeprosił za ten czyn wszystkich ocalałych członków zakonu.

Komentarze (1)

  • Anonim 13/05/2016 21:05
    Najpoboźniejsi i gwiazdy to dwie róźne organizacje. Ci pierwsi to tak jakby kardynałowie siedmiu. Jednym z nich jest syn Waldera Frey Luceon, który jest właśnie wyżej usytuowanym septonem. To z pośród nich zazwyczaj wybiera się Wielkich Septonów.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)

Odliczamy

Premiera finałowego sezonu

dni
godz
min
sek

Świat