Nieśmiertelni

Konklawa starożytnych czarnoksiężników z Qarthu, elita ich zakonu. Ich siedzibą jest Dom Nieśmiertelnych, w którejś z głęboko osadzonych komnat.

Nieśmiertelni prezentują się jako piękni ludzie, w kwiecie wieku oraz u szczytu sił. Tak naprawdę, są oni spróchniali i zwiędli. Mają siną skórę, paznokcie, a nawet białka w oczach.

Podążając za radą Pyata Pree, Daenerys postanawia poszukać rady w Domu Nieśmiertelnych. Po długich poszukiwaniach, znajduje tam wielu młodych czarnoksiężników, pięknych i silnych, którzyoferują jej wiedzę i magiczne bronie. Drogon jednak wskazuje, żeby przeszła przez jedne z drzwi. Daenerys postanawia opuścić czarnoksiężników, którzy wołają ją swoim słodkim głosem. Targaryen znajduje ponurą komnatę, w której na środku stoi kamienny stół, z unoszącym się gnijącym, niebieskim sercem. W jego mroku, dostrzega prawdziwe oblicze Nieśmiertelnych.

W Tańcu ze Smokami Xaro Xohan Daxos twierdzi, że wszyscy Nieśmiertelni nie żyją.

Komentarze (6)

 • Anonim 29/01/2016 17:45
  Kiedy coś o nich napiszą
 • ... 29/01/2016 20:07
  Na rysunku to chyba Daenerys w szponach zombiaków ;)
 • Paweł 01/02/2016 17:21
  Raczej myślałem o zimowi zimowych wędrowiec albo o
  Nich sługach
 • Anonim 12/05/2016 21:15
  fajny obrazek, trzepałbym
 • Anonim 17/12/2016 21:56
  nieśmiertelni to najbardziej tajemnicza organizacja w całym uniwersum, z ich wyglądu można wywnioskować że żyją od setek może tysiąca lat, mimo to nie umierają i są dość silni bym przytrzymać "normalną,, dziewczynę. Niby wyglądają jak martwi, lecz nic nie wskazuje żeby byli białymi wędrowcami, lub nawet ich podwładnymi. mogą też być istotami podobnymi do Trójokiej wrony, lecz nie mają do dyspozycji czardrzew i nie sądze by wierzyli w starych bogów. A cały dom nieśmiertelnych, ma w sobie moc widzenia przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. poza tym nieśmiertelni mówili, że wiedzą jak kontrolować smoki, więc mogą być tez innymi niedobitkami z valyrii lecz jak się tam dostali, a jeśli to nie prawda skąd zdobyli taką wiedze. mogą to być demony? Lecz smoczy ogień mógł ich zranić co pokazuje że wciąż mają namiastkę człowieczeństwa, więc czym tak naprawdę oni są? po śmierci smoków, prawie cała magia wyparowała, a oni mieli moc by przeżyć i widzieć wizje. A może sam dom nieśmiertelnych bez drzwi i wyjść, jest jednym z ostatnich dziedzictw Valyrii, w którym tli się jeszcze magia nie pochodząca od smoków dany. lecz po co im Dany ? może dla jej krwii (lecz po co byłaby im potrzebna?) lub po prostu chcieli smoki? lecz po co ty wszystko, przecież czarownicy już na początku od przybycia do Quarth Dany, mogli użyć swoich sztuczek i wpływów by porwać jedną kobiete i pare małych jaszczureczek.
  NIeśmierteli i ich dom są dla mnie największą tajemnicą PLIO, ich zamiary, intencje, historia i stworzenie? czym tak naprawdę są.
  Dla mnie jest to najbardziej niedoceniany wątek, Biali wędrowcy są tajemniczy lecz jak Nieśmiertelni, którzy przypominają same diabły mogli osiedlić się w jednym z wielkich miast Essos, którzy NA PEWNO wpływali na polityke i historie świata, z jednego budynku? kim naprawde są istoty mające moce podobne do trójokiej wrony, które nawet są silniejsze od niej( Trójoka mogła widzieć przyszłość tylko w swoim umyśle lub pokazaj poszczególnej osobie, lecz w domu nieśmiertelnych w każdym pokoju była inna wizja która nie odstępowała od wizji wrony) i wygląd przyponinający martwych?
  te pytania będą mnie nawiedzać do końca życia
 • Anonim 19/02/2017 19:49
  no hehe
  #spoiler

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)