Utopieni Ludzie

Utopieni ludzie to kapłani Utopionego Boga na Żelaznych Wyspach. Maester Kirth, zebrał wszystkie legendy żelaznych ludzi w "Pieśniach Śpiewanych przez Utopionych Ludzi".

W religii Utopionego Boga, woda morska oczyściła się nad głowami żelaznych ludzi. Kapłan poprosił Utopionego Boga : „Służący odrodził się z morza tak jak ty. Pobłogosław go solą, pobłogosław go kamieniem, pobłogosław go stalą.” Mężczyzna zostaje ochrzczony, a następnie mówi: „Co jest martwe, nie może umrzeć.”.

Żelaźni ludzie stają się Utopionymi, jeśli zostają zanurzeni na długo w słonej wodzie. Później, taki człowiek jest przywracany do życia surową formą resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Nie wszystkim mężczyznom udaje się przetrwać ostatnią próbę. Jednakowoż, AeronGreyjoy, znany też jako Mokra Czupryna, nigdy nie zawiódł w resuscytacji.

Utopieni ludzie noszą ubogie  szaty w kolorach mdłej zieleni, szarości i niebieskiego - są to barwy Utopionego Boga.

Teoretycznie, kapłani nie mogą przelać krwi mieszkańca Żelaznych Wysp, jednak nie zabrania im to zabijać ich w innych sposób, jak np. poprzez utopienie.

 

Komentarze (3)

 • chmielicks
  chmielicks 19/04/2016 00:07
  Nie do końca jestem przekonany, że przywracanie jest formą resuscytacji, bardziej przypomina mi to tchnienie - gdy wyznawca czerwonego boga przywraca kogoś do życia. Słowo resuscytacja jest zbyt współczesne
 • Cheap Ray Bans 16/05/2016 17:56
  I became underneath the perception that the targeted computer software may only be cemented to safe-keeping storage space. However I really do not keep in mind wherever I actually examine which.
  Cheap Ray Bans
 • Convert Spotify Playlists to YouTube

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)

Odliczamy

Premiera finałowego sezonu

dni
godz
min
sek

Świat