Złota Kompania

Kompania najemników stworzona przez jednego z najsłynniejszych bękartów, Aegora Riversa. Są postrzegani jako największa, najsławniejsza i najdroższa kompania z Wolnych Miast.

Ich najbardziej znaną cechą jest fakt, że nigdy nie złamali kontraktu. Mottem Złotej Kompani są słowa: „nasze słowo dobre niczym złoto”.

Złota Kompania została stworzona przez Aegona Riversa, zwanego Bittersteelem. Był on bękartem króla Aegona IV Targaryena. Rivers uciekł z Westeros, z młodszymi synami Daemona I Blackfyre'a, pod koniec rebelii Blackfyre'a. Kiedy Aegor widział tych wszystkich wygnanych lordów i rycerzy, zapisujących się do pomniejszych kompani najemniczych, postanowił stworzyć swoją własną.

Reputacja Złotej Kompani z czasem rosła. Szczególnie kiedy to Qohor, odmówił spełnienia wszystkich warunków podpisanego wcześniej kontraktu. W ramach zemsty, Złota Kompania splądrowała miasto.

Kompania liczy dziesięć tysięcy żołnierzy.

Komentarze (3)

 • Patrek Mallister 19/04/2016 19:29
  "Beneath the gold, the bitter steel!"
 • Fake Ray Bans 16/05/2016 18:39
  I actually undoubtedly would prefer some sort of MacBook Surroundings with regard to $999 when compared with a good apple ipad 64GB with regard to $699
  Fake Ray Bans
 • Daven Lannister
  Daven Lannister 08/08/2017 21:58
  Mam nadzieje, że wreszcie ją zobaczymy

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)

Odliczamy

Do premiery 6. odcinka pozostało:

dni
godz
min
sek

Świat