Ostatnie dni pokazują, że HBO ma wyjątkowego pecha. Pod koniec lipca padło ofiarą ataku hakerskiego, w wyniku którego wykradziono ogromną ilość danych. Po tym incydencie HBO zaoferowało hakerom 250 tysięcy dolarów. Nie możemy też zapominać o tym, że dwa odcinki 7. sezonu, 7×04 i 7×06 wyciekły do sieci przed premierą; jeden z tych wycieków poskutkował dwoma aresztowaniami.

Kilka dni temu pojawiły się także doniesienia o włamaniu na konta HBO na Twitterze. Tym razem stała za tym hakerska grupa OurMine.

hbo twitter

Cześć, z tej strony OurMine, właśnie sprawdzamy wasze zabezpieczenia, prosimy zespół HBO o kontakt z nami w sprawie ulepszenia waszych zabezpieczeń.

OurMine to grupa hakerska z bogatym portfolio. Odpowiedzialni są za zhakowanie kont na serwisach społecznościowych m.in współzałożyciela Wikipedii, prezesa Google czy Marka Zuckerberga. Grupa zyskała także dostęp do danych Netflixa i Marvela. Ataki OurMine nie wyrządzają jednak serwisom żadnych szkód, a ofiary ich ataków zwykle szybko odzyskują dostęp do swoich kont. Hakerzy tej grupy, poprzez posty podobne do tego powyżej, reklamują swoją właściwą działalność, która polega na współpracy z firmami w celu usprawnienia ich systemów zabezpieczeń.

Jak myślicie: czy HBO powinno skorzystać z oferty OurMine?

źródło: spidersweb.pl. pb.pl, ourmine.org